Różności i nowinki technologia

Amazon pozywa influencer w związku z rzekomym oszustwem na Instagramie

Dzisiaj Amazon złożył pozew przeciwko influencerowi i wielu firmom internetowym w związku z rzekomym programem fałszerstwa prowadzonym na Instagramie i platformie Amazon Marketplace. Zgodnie ze skargą złożoną dziś w sądzie federalnym w stanie Waszyngton, wpływowe osoby reklamowały podrabiane luksusowe produkty na swojej stronie na Instagramie, które mają być sprzedawane pod fałszywymi aukcjami na Amazon Marketplace.

W swojej skardze Amazon opisuje ten program jako „wyrafinowaną kampanię fałszywej reklamy mającej na celu ominięcie narzędzi Amazon do wykrywania podróbek”.

Post @styleeandgrace Instagram reklamujący fikcyjny post z Marketplace, jak widać w skardze.

Skarga koncentruje się na kobiecie z Long Island o imieniu Kelly Fitzpatrick, która prowadziła nieistniejące już konto @styleeandgrace na Instagramie, badając to, co nazwała „światem naiwniaków”. Śledczy twierdzą, że kupili 12 różnych podrobionych przedmiotów za pośrednictwem Fitzpatricka (osiem Gucci, cztery Dior), który zazwyczaj reklamował przedmioty na Instagramie i kierował obserwujących do łącza Amazon w celu ostatecznego zakupu.

Co najważniejsze, lista Amazon zazwyczaj wyświetlała inny przedmiot niż ten, który był reklamowany na koncie Fitzpatricka na Instagramie. Pozwoliło to Fitzpatrick na sprzedaż podrobionych towarów za pośrednictwem pozornie legalnych aukcji, o ile kupujący wierzyli, że otrzymają przedmiot z jej strony na Instagramie, a nie ze strony Amazon. Podczas gdy Amazon skanuje własną platformę w poszukiwaniu obrazów podróbek, często nie był świadomy postów na Instagramie oferujących podróbki, a zatem nie miał powodu, aby oflagować ofertę.

Fitzpatrick sama nie produkowała ani nie wysyłała podróbek; spadło na szereg chińskich firm, z których wiele jest określanych jako współoskarżeni. Fitzpatrick otrzymywałby płatność za pośrednictwem programu partnerskiego Amazon, który daje wpływowym osobom i witrynom (w tym tej) niewielki procent zakupów, do których odnoszą się. Fitzpatrick został ostatecznie wyrzucony z programu po tym, jak był powiązany z fałszywymi ofertami. Uruchomiła wiele innych kont, próbując ominąć zakaz, ale nie udało się.

Sprawa jest wnoszona przez Amazon bez pomocy prokuratorów i nie ma żadnych zarzutów karnych związanych z roszczeniem. W rezultacie oskarżonym grozi jedynie odszkodowanie pieniężne i stały zakaz korzystania z różnych platform Amazon. Jest to efekt pracy uruchomionej w czerwcu 2020 r. Wewnętrznej jednostki ds. Przestępstw podrabianych w firmie.

Dyrektor jednostki, Cristina Posa, określiła ten schemat jako oznakę niebezpieczeństw związanych z niemonitorowanymi platformami. „Ci oskarżeni byli bezczelni w promowaniu podróbek w mediach społecznościowych i podważali pracę legalnych wpływowych osób” – powiedziała w oświadczeniu. „Ten przypadek pokazuje potrzebę współpracy międzybranżowej w celu wyeliminowania fałszerzy z biznesu”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook