Nowości

Amazon wprowadza macOS do swojej chmury AWS

Amazon po raz pierwszy wprowadza macOS do swojej chmury AWS. Nowe instancje Mac mini będą dostępne w Amazon’s Elastic Compute Cloud (EC2), umożliwiając programistom tworzenie aplikacji na iPhone’y, iPady, komputery Mac i nie tylko w AWS.

Wprowadzenie przez Amazon instancji macOS jest istotne dla programistów. Mają teraz dużego dostawcę usług w chmurze, który pozwoli im uruchamiać narzędzia programistyczne Xcode i Swift w chmurze, rezygnując z konserwacji i poprawiania dedykowanych maszyn Mac. Amazon nie ogłosił jeszcze cen, ale oczekuje się, że firma ujawni dziś więcej informacji podczas wydarzenia re: Invent.

Amazon korzysta z komputerów Mac mini z procesorem Intel w swojej wersji systemu macOS w chmurze. Każdy Mac mini jest wyposażony w procesor Intel Core i7 ósmej generacji i 32 GB pamięci RAM, a programiści będą mogli wybierać między macOS Mojave i macOS Catalina – z obsługą Big Sur już wkrótce. Amazon planuje również dostarczyć urządzenia zasilane M1 w 2021 roku.

Instancje Mac będą dziś dostępne w regionach AWS we wschodnich stanach USA (Północna Wirginia), wschodnich stanach USA (Ohio), zachodnich stanach USA (Oregon), Europie (Irlandia) i regionie Azji i Pacyfiku (Singapur).

Wiceprezes AWS David Brown z ciężarówką Mac mini.
Amazonka

Podczas gdy programiści mogli wcześniej zwracać się do firm takich jak Macstadium, aby hostowały instancje macOS, umowa licencyjna Apple na macOS zawsze była nieco szara. Firma Apple wyjaśniła to ostatnio, aktualizując umowę licencyjną na Big Sur. Oprogramowanie i sprzęt Apple można teraz dzierżawić osobom fizycznym lub organizacjom na dozwolone usługi programistyczne, o ile „przez okres co najmniej dwudziestu czterech (24) kolejnych godzin”.

Amazon przestrzega tego 24-godzinnego ograniczenia, co oznacza, że ​​instancji nie można używać jako części grupy automatycznego skalowania. Amazon pozwoli jednak programistom płacić za korzystanie z jego maszyn z systemem macOS w ramach opłat zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook