Różności i nowinki technologia

Amazon współpracuje z rządem Stanów Zjednoczonych w celu zaprzestania sprzedaży podrabianych towarów

Amazon ogłosił we wtorek wspólną operację z Krajowym Centrum Koordynacji Praw Własności Intelektualnej (IPR Center), której celem jest powstrzymanie przedostawania się podrabianych towarów do USA. Partnerstwo będzie opierać się na danych wywiadowczych zebranych z jednostki Amazon ds. Przestępstw podrabianych, firmy logistycznej DHL oraz US Customs and Border Patrol (CBP), aby aktywnie wstrzymać sprzedaż podrabianych produktów.

„Operation Fulfilled Action” opiera się na dominującej pozycji Amazona jako dystrybutora i rynku produktów. Ze względu na ilość sprzedawaną w różnych witrynach Amazon, IPR Center i Amazon już wcześniej udostępniły informacje, współpracując nawet przy zwalczaniu oszustw związanych z COVID-19. Ta nowa operacja oznacza jednak bardziej długoterminowe partnerstwo.

Przed zaangażowaniem Amazona, IPR Center skupiało się na „zabezpieczaniu globalnego łańcucha dostaw” może być nieznane przeciętnemu człowiekowi, ale tak naprawdę widzieliście już trochę pracy Centrum – ostrzeżenie rządu, które jest odtwarzane przed każdym DVD i Blu- ray został stworzony przez organizację.

Obraz piracki DVD 2

Ostrzeżenie antypirackie IPR Center dotyczące płyt DVD i Blu-ray.

Jeśli chodzi o podrabiane produkty, Amazon twierdzi, że już zbadał i usunął potencjalnie nieuczciwych przestępców. Partnerstwo z tymi nowymi agencjami powinno pozwolić firmie pójść dalej i „zatrzymać podróbki na granicy, niezależnie od tego, gdzie złoczyńcy zamierzali je zaoferować” – powiedział Dharmesh Mehta, wiceprezes ds. Zaufania klientów i wsparcia partnerów w Amazon.

Bardziej agresywne stanowisko Amazona zaczęło się na poważnie wraz z uruchomieniem jednostki ds. Przestępstw podrabianych na początku tego roku, co stanowi część posunięcia firmy do proaktywnego badania sprzedawców oferujących podrabiane towary, zamiast usuwania ich po fakcie. Podrabiane produkty są znanym problemem na różnych rynkach Amazon, a Dział ds. Podrabianych Przestępstw podjął już w tym miesiącu kroki prawne przeciwko niektórym sprzedawcom za oferowanie podrobionych produktów zarówno na Amazon Marketplace, jak i na Instagramie.

Ze względu na to, ile podrobionych towarów jest sprzedawanych każdego roku (wartość 1,7 biliona dolarów w 2009 r.), Ta wspólna operacja może nie mieć zasięgu niezbędnego do wyrządzenia szkody, ale coś jest lepsze niż nic.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook