RTV

Amazon zaczyna oferować wirtualne zajęcia i wycieczki krajoznawcze za pośrednictwem nowej platformy Explore

Amazon uruchomił Explore, nową platformę, która obiecuje, że pozwoli Ci „odkrywać wszystko, od lekcji po punkty orientacyjne”. Działa za pośrednictwem strumienia wideo, w którym przewodnicy, instruktorzy i klienci indywidualni zapewniają sesje jeden na jeden. Amazon twierdzi, że wideo jest jednokierunkowe, co oznacza, że ​​tylko host jest na kamerze podczas wirtualnego doświadczenia, ale dźwięk jest dwukierunkowy, więc możesz zadawać pytania i zgłaszać prośby.

Strona Eksploruj zawiera wyobrażenie o zakresie oferowanych doświadczeń. Obejmują one stosunkowo tanie sesje, takie jak 10 $, 40-minutowe wirtualne zakupy w Ridgeland w USA, 45-minutowa wirtualna wycieczka po rezydencji w Limie w Peru za 70 $ lub lekcja gotowania bajgli za 129 $. W niektórych przypadkach Amazon wymienia składniki i zapasy do kupienia przed sesją, ale mówi, że są one opcjonalne, jeśli chcesz po prostu oglądać je z domu. TechCrunch donosi, że w 16 krajach mamy w sumie 86 doświadczeń.

Doświadczenia obejmują wirtualną lekcję pieczenia bajgli.
Zrzut ekranu: Amazon.com

Amazon jest tylko najnowszą firmą, która w tym roku zaczęła oferować wirtualne wydarzenia, ponieważ ludzie musieli ograniczyć podróże i inne zajęcia osobiste. Na początku tego roku Airbnb uruchomił własne wirtualne podróże, a firma fitness ClassPass przestawiła się na oferowanie zajęć online.

Początkowo firma Apple była krytykowana za 30-procentową redukcję tych wirtualnych zakupów, The New York Times doniesienia, ale w zeszłym tygodniu powiedział, że tymczasowo przestanie ciąć na wirtualne zakupy z Airbnb, ClassPass i funkcji wydarzeń online na Facebooku. Strony produktów Amazon Explore zauważają, że klienci mogą przeglądać i kupować doświadczenia na telefonach komórkowych i tabletach, chociaż nie jest jasne, czy będą one podlegać 30-procentowej prowizji Apple.

Według Amazon, gospodarze pochodzą z wielu uznanych firm turystycznych, w tym Intrepid Urban Adventures, Bamba i Essence of Berlin. TechCrunch zauważa, że ​​za ceny swoich sesji odpowiadają gospodarze, ale twierdzi, że Amazon odmówił komentarza w sprawie podziału przychodów. Jeśli zdecydujesz się na wirtualne zakupy, wszelkie zakupy są obsługiwane za pośrednictwem systemu płatności Amazon.

Według TechCrunch, Amazon Explore jest obecnie dostępny tylko na zasadzie zaproszenia dla klientów w USA. Rezerwujesz, wybierając doświadczenie, a następnie wybierając datę i godzinę sesji, a te można anulować lub przełożyć z maksymalnie 24-godzinnym wyprzedzeniem. Chociaż Amazon twierdzi, że możesz przeglądać i rezerwować doświadczenia na telefonie komórkowym, musisz przełączyć się na laptopa lub komputer stacjonarny na samą sesję.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook