Gry

Ambitna gra Microsoftu Minecraft Earth zostanie zamknięta 30 czerwca

Microsoft zamyka swoje Minecraft Earth gra mobilna w czerwcu, ze względu na trwającą pandemię. Ambitna gra miała na celu rywalizację Pokémon Go i pokryj świat w wirtualnych blokach, aby gracze mogli się spotkać i grać razem.

Minecraft Earth został zaprojektowany z myślą o swobodnym przemieszczaniu się i zabawie opartej na współpracy – dwóch rzeczach, które stały się prawie niemożliwe w obecnej sytuacji globalnej ”- mówi Minecraft zespół. „W rezultacie podjęliśmy trudną decyzję o ponownym przydzieleniu naszych zasobów do innych obszarów, które zapewniają wartość Minecraft społeczności i zakończyć wsparcie dla Minecraft Earth w czerwcu 2021 r. ”

Ostateczna wersja gry została opublikowana dzisiaj, co zmniejsza ilość czasu potrzebnego na stworzenie w grze oraz koszt niektórych materiałów. Został zaprojektowany, aby umożliwić graczom łatwiejsze i bezpieczniejsze tworzenie i budowanie w domu w nadchodzących miesiącach, zanim gra zostanie wyłączona 30 czerwca.

Gracze nie będą już mogli pobierać ani grać Minecraft Earth po 30 czerwca, a Microsoft usunie dane graczy 1 lipca.

Minecraft Earth mające na celu pokrycie świata w wirtualnych blokach.
Obraz: Microsoft

Microsoft po raz pierwszy zaprezentował Minecraft Earth w maju 2019 roku. Pomysł polegał na odtworzeniu wrażeń z gry Minecraft w prawdziwym świecie poprzez rzeczywistość rozszerzoną i umożliwienie graczom budowania wirtualnych budynków z materiałów. Gra koncentrowała się na interakcjach społecznościowych z innymi osobami i była częścią większego wysiłku firmy Microsoft, aby wykorzystać pomoc zespołów serwerów chmurowych HoloLens i Azure. Przed premierą gry Apple zaprosił nawet Microsoft na scenę na światowej konferencji deweloperów (WWDC), aby zademonstrować nowy tytuł.

Gracze nie będą już mogli kupować przedmiotów w Minecraft Earth, a wszelkie płatne salda rubinów zostaną zamienione na monety Minecoins, za które można kupić skórki, mapy i minigry w Minecraft Rynek.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za niesamowity talent społeczności Minecrafta” – mówi zespół Minecraft. „Nie była to łatwa decyzja i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci maksymalne korzyści Minecraft Earth przed zachodem słońca ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook