Nowości

AMC rozdaje darmowy popcorn inwestorom memów

Słuchaj, kiedy internet nauczy się nowej sztuczki — jak to miało miejsce w styczniu, z GameStop — można się założyć, że ludzie znowu zagrają w tę sztuczkę. Tak więc AMC jest teraz na najwyższym poziomie: osiągnął 72,62 USD, co stanowi 91-procentowy wzrost w stosunku do otwarcia i rekordu wszechczasów. To dlatego, że AMC zaakceptowała trolle, a teraz cena akcji idzie brrr.

AMC ogłosiła dzisiaj, że tworzy AMC Investor Connect, „innowacyjną, proaktywną inicjatywę komunikacyjną, która umożliwi bezpośrednią komunikację AMC z jej niezwykłą bazą entuzjastycznych i pełnych pasji indywidualnych akcjonariuszy, aby informować ich na bieżąco o ważnych informacjach dotyczących firmy i dostarczać im specjalne oferty.” Stanowi to „przełomowe nowe podejście” do komunikacji z inwestorami detalicznymi, mówi firma. Szkoda, że ​​w ogłoszeniu nie umieścili kilku emotikonów rakiet — w końcu nie ma potrzeby być nieśmiałym. Wszyscy dokładnie wiemy, z kim rozmawia AMC, a jeśli zarejestrują się dzisiaj, dostaną darmowy popcorn. Nie mogę zmyślić tego gówna.

Jest to również zasadniczo przeciwieństwo tego, co zrobił GameStop, który był nie mów absolutnie nic. Masz wrażenie, że być może zespół wykonawczy był zdenerwowany, że wszystko, co powiedzieli, może potencjalnie stanowić oszustwo związane z papierami wartościowymi. AMC jednak postanowili naprawdę objąć całą sprawę memów. Mam nadzieję, że pojawi się więcej ogłoszeń, w których dostaną memów. Na przykład inwestorzy detaliczni dostają darmową rakietę Lego w czwartym kwartale czy coś takiego.

Małpy z r/WallStreetBets były dobre dla AMC. Osobista grupa teatralna cierpiała z powodu koronawirusa – ale emocje związane z r/WallStreetBets w styczniu zasadniczo zlikwidowały 600 milionów dolarów długu, pozwalając posiadaczom zamienić je na akcje. Entuzjazm memów zasadniczo uratował firmę. (AMC wyemitowało również nowe akcje, ponieważ dlaczego nie. „Małpy razem silne”, jak mówią na WallStreetBets!)

Wiele akcji memów znów rośnie. CNBC ma teraz nawet grafikę „memów”.

Wykres „Zapasy memów” z CNBC

Oooch, grafika CNBC.

Handel memami nie został zapoczątkowany przez akcje — to skok strategii. Wiesz, co handluje mocno na memach? Kryptowaluta! (Pamiętasz „HODL”, prawda?) I wiesz, co sprawia, że ​​idziesz lol nic nie ma znaczenia, pieniądze są wymyślone? Również kryptowaluta!

Prawdopodobnie było nieuniknione, że inwestorzy wprowadzą nihilistyczne spostrzeżenia kryptowalut na szerszy rynek. To prawdziwe pytanie brzmi, co normalni finansiści planują z tym zrobić. Na przykład, możesz tworzyć urocze małe modele ryzyka i wypełniać arkusze kalkulacyjne Excela, ale jak wziąć pod uwagę możliwość, że wędrująca banda zatrutych ironią redditorów czy w każdej chwili możesz wysadzić cię w powietrze?

Możesz powiedzieć: „Hej, to jest entuzjazm hossy”. Możesz również powiedzieć: „Hej, stopy procentowe są teraz praktycznie zerowe, więc jest dużo pieniędzy w okolicy”. Te rzeczy są prawdziwe i pomagają. Ale w styczniu internet nauczył się, że może on zmusić akcje do wzrostu, a niektórzy ludzie zarobią pieniądze, gdy to się stanie, i nikt nie może nic zrobić, aby to powstrzymać. To może nawet nie być oszustwo bo nikt nie kłamie. To się gdzieś zaczęło i to gdzieś była kryptowaluta. Oczywiście, kiedy wprowadzisz tę strategię na szerszy rynek, możesz też potencjalnie pieprzyć się z kilkoma dużymi, poważnymi firmami, co sprawia, że ​​trolling jeszcze więcej zabawy.

W każdym razie mam nadzieję, że popcorn spodoba się inwestorom AMC.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook