GryNowości

AMD twierdzi, że RX 6000 Big Navi będzie „zdecydowanie najpotężniejszym procesorem graficznym do gier, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy”

AMD właśnie ogłosiło swoje nowe procesory Ryzen z serii 5000 z Zen 3, ale dyrektor generalna Lisa Su nie poprzestała na tym, kończąc swoją prezentację zapowiedzią AMD inny wielkie ogłoszenie na PC: nadchodzące procesory graficzne RX 6000 „Big Navi” firmy, które zostaną ogłoszone 28 października.

Chociaż pełne szczegóły dotyczące nadchodzącej linii kart graficznych pojawią się dopiero pod koniec października, Su stawia wysokie wymagania, obiecując, że linia RX 6000 oferuje „zdecydowanie najpotężniejszy procesor graficzny do gier, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy”.

Su przedstawił również krótki przegląd tego, czego można oczekiwać od najlepszych procesorów firmy Ryzen 5000 współpracujących z nowymi procesorami graficznymi z serii RX 6000, pokazując krótki klip z Borderlands 3 działający w rozdzielczości 4K przy ponad 60 klatkach na sekundę przy „Badass Quality” wraz z testami porównawczymi Call of Duty Modern Warfare (88 kl./s dla rozgrywki 4K przy ustawieniach ultra) i Biegi 5 (73 kl./s dla rozgrywki 4K przy ustawieniach ultra).

Nowe procesory graficzne RX 6000 to wielka sprawa dla AMD: nie tylko oznaczają one najpotężniejsze karty graficzne firmy, ale także doczekają się debiutu nowej generacji architektury graficznej RDNA 2 firmy. RDNA 2 nie tylko zasila nowe procesory graficzne do komputerów stacjonarnych; jest to również podstawa dla niestandardowych procesorów graficznych w Xbox Series X / S i PlayStation 5.

Podczas gdy AMD nie wywołało Nvidii bezpośrednio podczas dzisiejszej prezentacji, trudno nie spojrzeć na te liczby i zacząć porównywać je z niedawno wydanym przez firmę GPU RTX 3080, który daje podobne obietnice praktycznej gry w 60 kl./s plus 4K. To powiedziawszy, będziemy musieli poczekać, aż AMD poda więcej konkretnych szczegółów, zanim będzie można naprawdę porównać dwie składy GPU.

AMD ma oficjalnie ogłosić serię procesorów graficznych RX 6000 28 października.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook