GryNowości

AMD ujawnia projekt karty graficznej Radeon RX 6000 na Twitterze – oraz w Fortnite

Ostatnia partia nowych kart graficznych AMD, seria Radeon RX 5700 ze średniej półki, nie zachwycała swoimi projektami ani wydajnością – ale nowy Radeon RX 6000 wygląda, jakby mógł być długo oczekiwaną odpowiedzią na flagowe karty graficzne Nvidii.

Kiedy mówię „wygląda”, mam na myśli to całkiem dosłownie: AMD ujawniło dziś projekt swojej nowej karty na Twitterze, a potrójny wentylator, gigantyczna osłona i podwójne 8-pinowe złącza zasilania pokazują, że jest wizualnie gotowa do gry część.

Jest to również bardziej wyrafinowany wygląd niż jego poprzedni flagowy Radeon VII.

Co ciekawe, AMD umożliwia Ci samodzielne sprawdzenie pełnego renderowania karty Fortnite wyspa, choć nie spodziewamy się wielu niespodzianek, których nie widać na pełnym obrazku w wysokiej rozdzielczości poniżej:

Nvidia zaoferowała podobną złośliwość dla swojego projektu RTX 3090 przed niedawnymi ujawnieniami GPU, a ostatnio przyjrzeliśmy się również projektowi RTX 3080.

AMD powinno oficjalnie ujawnić serię RX 6000 na imprezie 28 października, dużo po wydaniu za 700 USD Nvidii RTX 3080, ale potencjalnie przed zakupem RTX 3070 za 500 USD, który ma pojawić się również w październiku. Być może warto poczekać, aby zobaczyć, jakie osiągi ma ta nowa karta w rękawie. Nowe procesory graficzne będą miały tę samą architekturę GPU, co PS5 i Xbox Series S i X.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook