Gry

AMD w niewytłumaczalny sposób rzuciło skalperom kość dzięki procesorowi graficznemu „Midnight Black” z limitowanej edycji

Ponieważ świat rozpaczliwie potrzebował kolejnej karty graficznej, której ludzie nie mogą w rzeczywistości kupić, AMD zdecydowało się wydać limitowaną wersję swojego Radeona RX 6800 XT w limitowanej edycji „Midnight Black” wczesnym rankiem, gdzie wyprzedała się, zanim większość ludzi w ogóle zobaczyła, że ​​karta tam jest. .

Możesz pomyśleć: „Dlaczego miałbyś wypuścić limitowaną wersję czegoś, co jest praktycznie egzemplarzem kolekcjonerskim, nawet bez nowej warstwy farby?” (Najnowsze procesory graficzne AMD są jeszcze rzadsze niż Nvidii, chociaż oba obecnie osiągają w serwisie eBay dwa do trzech razy więcej niż ich cena detaliczna).

Możesz też pomyśleć: „Kiedy dokładnie firma AMD ogłosiła wprowadzenie nowego procesora graficznego? Nie pamiętam tego ”. To dlatego, że firma formalnie tego nie ogłosiła: zgodnie z VideoCardz, AMD cicho powiedziało swojej grupie fanów „AMD Red Team” około północy, że powinni wypatrywać karty o 6 rano czasu pacyficznego, co nie zostało omówione, delikatnie mówiąc.

Osobiście zastanawiam się tylko: jeśli AMD rzeczywiście chciało włożyć karty graficzne w ręce swoich fanów, dlaczego by nie zweryfikować ich e-maili lub wysłać e-mailem unikalnych, nieprzenoszalnych haseł, rozlosować je na loterii lub zrobić w zasadzie cokolwiek innego niż umieścić je w tej samej witrynie, na której boty, scalpery i wszyscy inni już wiedzą, że ją szukają – w witrynie, którą niektórzy ludzie mają ustawioną przeglądarkę tak, aby odświeżała się przez cały dzień?

Wygląda na to, że istniał specjalny link „Red Team”, ale grupa potencjalnych nabywców zgłosiła, że ​​to nie działa – podczas gdy kilku innych twierdziło, że mogli je kupić na głównej stronie sklepu, naciskając przycisk odświeżania lub używając skrótu Javascript, aby oszukać witrynę.

Istnieją potencjalne rozwiązania tych problemów, ale branża gier nie wydaje się być bardzo zainteresowana ich znalezieniem. Mimo to, zamiast pobierać więcej, musisz przyznać AMD kredyt na sprzedaż po pierwotnej cenie detalicznej wynoszącej 649 USD.

Nie jest jasne, ile wyprodukowano kart Midnight Black; w czasie prasy dwóch kupujących próbowało wystawić swoje potwierdzone zamówienia w serwisie eBay, podczas gdy trzeci wycofał swoją aukcję z powodu nieokreślonego błędu.

AMD mówi The Verge „nadal koncentruje się na dostarczaniu najnowszych kart graficznych Radeon jak największej liczbie graczy na targach SEP” i liczy na to krótkie pojawienie się AMD Radeon RX 6800 XT Midnight Black.

„Kontynuujemy udostępnianie kart referencyjnych na AMD.com i będziemy kontynuować uzupełnianie zapasów w dającej się przewidzieć przyszłości”, mówi firma, czego nie udało się jej zrobić, kiedy ostatnio pisałem o podobnym roszczeniu. Jednak od tego czasu AMD dostarczyło (bardzo krótko) dostawy procesorów graficznych co najmniej trzy razy, o których jestem świadomy.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook