GryNowościTelefony

AMD wprowadza zwiększenie szybkości klatek pamięci Smart Access do procesorów Ryzen 3000

Poprzeczka została właśnie obniżona (w dobry sposób!) Dla Resizable BAR, funkcji grafiki PCI-Express, która umożliwia procesorom bezpośredni dostęp do wbudowanej pamięci GPU w celu poprawy szybkości klatek w grach. Dzieje się tak dlatego, że AMD właśnie ogłosiło, że wprowadza technologię do swoich procesorów ostatniej generacji z serii Ryzen 3000, a nie tylko do nowych chipów Ryzen 5000, które początkowo zostały wprowadzone na rynek z tą funkcją.

Firma AMD pierwotnie zadebiutowała jako „Pamięć AMD Smart Access”, a do jej działania potrzebny był procesor AMD Ryzen 5000 i karta graficzna AMD Radeon RX 6000. Nie była to szczególnie łatwa sprzedaż, biorąc pod uwagę, że oba były niezwykle trudne do znalezienia w sprzedaży detalicznej od czasu ich pierwszego debiutu.

Ale to był łatwa sprzedaż dla Nvidii i Intela, które w styczniu ogłosiły, że przyjmą Resizable BAR z początkową obsługą procesorów graficznych Nvidii do laptopów z serii RTX 3000, a później zostaną wprowadzone na komputery stacjonarne z serii RTX 3000 w połączeniu zarówno z AMD, jak i wybranymi procesorów Intel 11. i 10. generacji. Nvidia właśnie uruchomiła obsługę nowej karty graficznej RTX 3060 do komputerów stacjonarnych w zeszłym tygodniu, a inne nowe procesory graficzne pojawią się pod koniec marca (choć będziesz potrzebować również aktualizacji płyty głównej).

Dzięki Ryzen 3000 AMD faktycznie obiecuje nawet o 16 procent wyższą wydajność w porównaniu z 10 procentami oferowanymi wcześniej przez AMD i Nvidię, chociaż będzie to naprawdę zależało od gry. TechSpot odkrył, że w niektórych grach można zaobserwować 20-procentowy wzrost wydajności po stronie procesora AMD i procesora graficznego AMD, podczas gdy inne gry faktycznie miały zmniejszoną wydajność.

Ze względu na możliwe wady Nvidia zdecydowała się włączyć ją tylko w niektórych grach, w których jest to korzystne, z pierwszą falą obejmującą Assassin’s Creed Valhalla, Battlefield V, Borderlands 3, Forza Horizon 4, Gears 5, Metro Exodus, Red Dead Redemption 2, i Watch Dogs: Legion.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook