GryNowościTelefony

AMD wyposażyło Ryzena w pokonanie Intela dzięki nowym procesorom Zen 3

AMD pokonało przewagę wydajnościową Intela w komputerach stacjonarnych dzięki nowym procesorom z serii Ryzen 5000. Taki jest werdykt wielu recenzentów, którzy w tym tygodniu testowali flagowy Ryzen 9 5950X AMD za 799 USD z 16 rdzeniami i 32 wątkami. Nawet podstawowy Ryzen 5 5600X oferuje imponującą wydajność za jedyne 299 USD.

AMD Ryzen 9 5950X kradnie koronę wydajności od Intela w grach w większości testów. Sprzęt Toma ma 5950X przewyższający Intel Core i9-10900K wygodnie w średnio ośmiu grach w rozdzielczości 1080p i 1440p. Niektóre inne gry są bliżej, ale najnowsze chipy AMD Zen 3 pokonały odpowiedniki Intela również pod względem wydajności jednowątkowej.

Anandtech widział podobne wyniki w grach, z 5950X pokonując i9-10900K w większości testów gier w różnych rozdzielczościach. HotHardware również wystawił 5950X przeciwko i9-10900K w różnych testach porównawczych gier i znalazł się na szczycie w prawie wszystkich z nich. Digital Foundry stwierdziło, że niektóre gry są bardziej przyjazne dla procesorów Intela we własnych testach, ale nadal zaleca serię Ryzen 5000 jako domyślny wybór dla osób budujących platformy do gier.

Wszyscy recenzenci są zaskoczeni imponującym wzrostem wydajności AMD w ostatnich latach. Anandtech podsumował, że „trudno uwierzyć, w jakim stopniu niektóre wskaźniki wydajności AMD wzrosły w ciągu ostatnich pięciu lat”. Witryna była również w stanie zweryfikować twierdzenia AMD dotyczące 19-procentowego przyrostu IPC, niesamowity skok w porównaniu z układami Zen 2.

Te spadki wydajności są jeszcze bardziej imponujące, gdy spojrzysz na 299 USD Ryzen 9 5600X. Ten procesor jest zbliżony do flagowego Core i9-10900K Intela, a nawet go przewyższa w wielu grach, które go obsługują Anandtech przetestowany. Jeśli patrzysz na bardziej budżetową stronę kompilacji komputerów PC, to ten za 299 USD chip wygląda na to, że zapewni imponującą wydajność w niesamowitej cenie.

AMD przygotowuje również nowe procesory graficzne.

Prędkości jednordzeniowe, które AMD naciska tutaj, również mają duży wpływ na wydajność tworzenia treści. 5950X z łatwością wychodzi na wierzch w różnorodnych testach renderowania i kodowania o godzinie Anandtech i Sprzęt Toma.

Najnowsze procesory AMD mogą wkrótce zapewnić jeszcze lepszą wydajność w grach. Firma obiecuje nawet o 10 procent wyższą wydajność, jeśli połączysz swoje nowe procesory Ryzen 5000 z najnowszymi kartami graficznymi Ryzen RX 6000. Jest to nowa funkcja o nazwie AMD Smart Access Memory, która skutecznie zapewnia procesorom Ryzen 5000 bezpośredni dostęp do pamięci GPU w celu obejścia wąskich gardeł we / wy.

Jasne jest, że Intel będzie musiał zareagować na gigantyczne skoki AMD tutaj, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę nadal brak obsługi PCIe 4.0 po stronie Intel. Intel potwierdził, że procesory do komputerów stacjonarnych Rocket Lake 11. generacji pojawią się na początku przyszłego roku, wraz z PCIe 4.0, więc wygląda na to, że nie będziemy czekać zbyt długo, aby zobaczyć, co Intel ma do zaoferowania.

Do tego czasu polecam przeczytanie wszystkich świetnych recenzji procesorów Ryzen 5000:

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook