NowościOprogramowanie

Android 12 Beta 2 ma nowy sposób zarządzania połączeniami Wi-Fi

Firma Google ogłosiła, że ​​wprowadza dziś drugą wersję beta dla Androida 12 na telefony Pixel. Dodaje kilka dodatkowych funkcji Androida 12, które zostały ogłoszone na Google I/O w zeszłym miesiącu, ale nie zostały uwzględnione w pierwszej wersji beta. Ale ma też kilka nowszych funkcji, w tym nowy sposób zarządzania połączeniem internetowym.

W Szybkich ustawieniach Android 12 ma teraz nowy przycisk o nazwie „Internet”, który zastępuje stary przycisk Wi-Fi. Dotknij go, a otrzymasz ekran, który pozwoli Ci przełączać się między sieciami Wi-Fi, a także pokazuje bieżące połączenie komórkowe (które możesz również przełączać).

Nowe ustawienia internetowe w Androidzie 12

Nowe ustawienia internetowe w Androidzie 12.
Obraz: Google

Google twierdzi, że pomysł polega na tym, aby pomóc użytkownikom „przełączać się między dostawcami Internetu i łatwiej rozwiązywać problemy z łącznością sieciową”. Post Google prosi czytelników o „Daj nam znać, co myślisz”, co jest znakiem, że być może ten UX może nie być pewny. Google często wprowadza, a następnie wycofuje się z nowych pomysłów dotyczących interfejsu użytkownika podczas wersji beta Androida.

Android 12 odbiera również „powiadomienie o przeczytaniu schowka”, które pojawi się za każdym razem, gdy aplikacja odczyta bieżący schowek. Pojawia się, gdy jedna aplikacja odczytuje schowek z czegoś, co skopiowałeś w innej aplikacji. Innymi słowy, nie pojawi się denerwująco, jeśli skopiujesz i wkleisz w tej samej aplikacji. W przeciwieństwie do innych powiadomień, to najwyraźniej pojawi się u dołu ekranu. Jest to podobne do funkcji, która pojawiła się jako pierwsza na iPhonie, ponieważ coraz więcej osób zdało sobie sprawę, że aplikacje prosiły o zawartość schowka, gdy tak naprawdę nie powinny.

To są dwie nowe funkcje, ale Google ogłosiło kilka innych, ale nie uwzględniło ich w pierwszej wersji beta. Pierwszym z nich jest Panel prywatności, który pozwala użytkownikowi zobaczyć, jak często aplikacje żądają użycia mikrofonu, aparatu i lokalizacji telefonu. Nawiasem mówiąc, Apple właśnie ogłosił podobny pulpit nawigacyjny dla iOS 15 – choć zawiera on kilka punktów danych więcej niż Android.

Panel prywatności na Androidzie 12

Pulpit nawigacyjny prywatności w systemie Android 12.
Obraz: Google

Google włącza również wcześniej ogłoszone funkcje prywatności związane z mikrofonem i kamerą. . Gdy którakolwiek z nich jest włączona, w prawym górnym rogu paska stanu zostanie wyświetlony wskaźnik. Android 12 będzie teraz musiał przełączać się w Szybkich ustawieniach, aby wyłączyć te czujniki.

To zgrabny system. Jeśli wyłączysz mikrofon lub kamerę w szybkich ustawieniach, następnym razem, gdy aplikacja spróbuje uzyskać do nich dostęp, system zapyta, czy chcesz je ponownie włączyć. Jeśli odmówisz, aplikacja będzie myśleć ma dostęp do kamery lub mikrofonu, ale tak naprawdę widzi tylko ciemność i słyszy tylko ciszę. Jest to, jak zauważyłem w moim oryginalnym podglądzie Androida 12, a nastrój.

W tej wersji Google nadąża za planem wypuszczenia Androida 12 tej jesieni. Spodziewaj się jeszcze kilku wersji beta przed ostatecznym wydaniem. Ta wersja beta jest już dostępna na telefonach Pixel, a po wydaniu ostatniej aktualizacji najpierw trafi na telefony Pixel. Kiedy inne telefony zostaną zaktualizowane, pozostaje otwartym i irytującym pytaniem. Ponieważ ta wersja Androida została najbardziej przeprojektowana od lat, nie zdziw się, jeśli inni producenci smartfonów będą potrzebować trochę więcej czasu, aby dowiedzieć się, jak zastosować własne style do nowego systemu projektowania „Material You”.

Oś czasu w wersji beta systemu Android 12

Oś czasu w wersji beta Androida 12.
Obraz: Google

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook