NowościTelefony

Android 12 może zawierać znaczące zmiany w interfejsie użytkownika

Dla fanów Androida minęło sporo tygodni. Najpierw pojawiły się przecieki. Następnie Google oficjalnie udostępnił podgląd dla programistów Androida 12, umożliwiając ciekawym ludziom zagłębienie się i sprawdzenie, nad czym firma faktycznie pracuje. Ostatnie kilka dni przyniosło wiele odkryć ulepszeń i funkcji oferowanych przez system Android 12, w tym kilka wskazówek dotyczących zmian interfejsu użytkownika.

Po pierwsze: zestaw widżetów, podobny do iOS. Zidentyfikowano Mishaala Rahmana funkcja „rozszerzonej inteligentnej przestrzeni”, która wydaje się umożliwiać użytkownikom przewijanie między widżetami zajmującymi to samo miejsce na ekranie głównym. Jest podobny do funkcji Smart Stacks wprowadzonej w iOS 14, która umożliwia układanie widżetów tego samego rozmiaru w stosy i przewijanie między nimi.

Nowa funkcja umożliwia przesuwanie palcem po ekranie w celu przewijania widżetów.
: Mishaal Rahman

XDA-Developers był również w stanie potwierdzić niektóre z wcześniej ujawnionych zmian interfejsu użytkownika. Udało mu się włączyć nowy ekran blokady i zawsze aktywny wyświetlacz, z większym tekstem zegara, który zawiera godziny na górze minut. Na ekranie blokady przesuwa się w prawo, gdy przychodzą powiadomienia. Zawsze włączony wyświetlacz pokazuje również nowe rozmieszczenie ikon powiadomień w lewym górnym rogu ekranu.

Trudno jest wiedzieć, jak te zmiany interfejsu użytkownika będą wyglądać w ostatecznej formie (jeśli nawet dotrą do wersji Androida 12 przeznaczonej dla klienta), ale wiemy, że Google planuje zmienić pewne aspekty swojego interfejsu użytkownika, takie jak wygląd powiadomień . Te wskazówki dla deweloperów pozwalają w ciekawy sposób przyjrzeć się, jakie inne zmiany mogą być w sklepie.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook