GryNowości

Animal Crossing katapultuje Nintendo do stratosferycznych zysków

Nintendo odnotowało wyjątkowo wysokie zarobki za normalnie spokojny kwartał kwiecień-czerwiec Animal Crossing: New Horizons nadal jest motorem sprzedaży, który napędza zakupy sprzętu Switch.

Zysk operacyjny wzrósł o 428 procent rok do roku, do 145 miliardów jenów (1,37 miliarda dolarów), mniej niż 357 miliardów jenów (3,39 miliarda dolarów) w przychodach, a sprzedaż Switch wzrosła o 166 procent do 5,68 miliona systemów w kwartale. Nintendo sprzedało teraz 61,44 mln konsoli Switch, zaledwie 470 000 mniej niż oryginalny Famicom / Nintendo Entertainment System.

Animal Crossing: New Horizons sprzedał ponad 10 milionów sztuk w kwartale, zwiększając łączną sprzedaż do 22,4 miliona. Nintendo twierdzi, że ze wszystkich nowych konsol Switch, które były odtwarzane po raz pierwszy w tym kwartale, ponad połowa z nich grała Nowe Horyzonty pierwszego dnia, pokazując, że gra przyciąga nowych klientów do Switcha. Sprzedał się również w ponad 10 milionach kopii więcej niż jakikolwiek inny Przejście dla zwierząt tytuł i jest już drugą najlepiej sprzedającą się grą na Switcha Mario Kart 8 Deluxe.

Switch został dotknięty ograniczeniami podaży związanymi z COVID-19 w tym kwartale, ale Nintendo twierdzi, że „sytuacja prawie się poprawiła”. Większy wpływ miał na fitness RPG Ring Fit Adventure, który sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy, ale nadal jest trudny do znalezienia.

„Zapotrzebowanie na tę nową propozycję Nintendo, polegającą na ćwiczeniach poprzez granie w grę przygodową, było o wiele większe niż nasze prognozy, że globalna podaż nie była w stanie nadążyć od czasu premiery” – mówi Nintendo w swoim oświadczeniu. „Utrzymujące się skutki niedoboru tego produktu na rynku są nadal niedogodnością dla dużej liczby konsumentów, ale tak jak w przypadku rodziny systemów Nintendo Switch, będziemy nadal pracować nad zapewnieniem wystarczającej ilości przesyłek w okresie świątecznym”.

Harmonogram Nintendo na resztę roku jest mniej więcej tajemnicą. Firma ogłosiła rozbudowę portu Wii U. Pikmin 3 Deluxe wczoraj, ale nie znamy jeszcze żadnych tytułów świątecznych, które byłyby wielkim hitem. To powiedziawszy, wydano Nintendo Paper Mario: The Origami King w zeszłym miesiącu zaledwie dwa miesiące po ogłoszeniu, więc jest jeszcze czas.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook