GryRTV

Aorus 15P to lekki laptop do gier przeznaczony dla profesjonalistów e-sportowych

Gigabyte ogłosił Aorus 15P, przenośny laptop dostosowany do profesjonalnych gier. Jest już dostępny w sklepie internetowym Gigabyte w cenie od 1599,99 USD.

Firma twierdzi, że pracowała z zespołami e-sportowymi, w tym z G2 Esports, przy projektowaniu nowego laptopa. Waży 4,4 funta (2 kg) – co jest przenośne, jeśli chodzi o laptopy do gier – i ma grubość 0,9 cala. Gigabyte twierdzi, że obudowa przeszła „serię testów ciśnieniowych” pod kątem trwałości.

Gigabyte obiecuje do ośmiu godzin pracy na baterii, co jest z pewnością optymistyczną prognozą dla platformy do gier (a ta ma klawiaturę RGB z każdym klawiszem, która może pobierać dodatkową moc).

Aorus 15P w testach wytrzymałościowych Prime95 i Furmark. Gigabyte mówi, że temperatura urządzenia wynosi 32 stopnie Celsjusza.
Obraz: Gigabyte

Pod względem specyfikacji model 15P jest wyposażony w wyświetlacz 144 Hz. Jest zasilany przez procesor Intel Core i7-10750H i do 32 GB pamięci RAM. Możesz wybrać GeForce RTX 2060 lub RTX 2070 z konstrukcją Max-Q. W przypadku portów masz trzy USB-A, jedno USB-C, HDMI, czytnik kart SD, gniazdo słuchawkowe i Ethernet, oprócz portu ładowania.

Wielkim pytaniem w przypadku cienkich laptopów do gier jest zawsze chłodzenie: Gigabyte twierdzi, że urządzenie będzie zawierało system chłodzenia Windforce Infinity, który obejmuje dwa 12-woltowe wentylatory, pięć rurek cieplnych i wiele otworów wentylacyjnych, aby utrzymać szybkość klatek. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli samodzielnie przetestować to twierdzenie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook