Oprogramowanie

Aplikacja Android TV firmy Hulu została zaktualizowana z 720p do 1080p na niektórych urządzeniach

Aplikacje Android TV firmy Hulu mogą wreszcie przesyłać strumieniowo w rozdzielczości 1080p na nowych dekoderach telewizyjnych Nvidia Shield i telewizorach Sony Bravia, co zauważyli użytkownicy Reddit i napisali Gizmodo, Android Central, i 9to5Google.

Użytkownicy po raz pierwszy zauważyli zmianę na stronie „Informacje o aplikacji i urządzeniu” w aplikacji Hulu. Po aktualizacji aplikacja wyświetla nową maksymalną rozdzielczość wideo jako „1920 x 1080”. To podstępny sposób na dokonanie zmiany. Patrząc na opis aktualizacji w Sklepie Play, nie ma o tym wzmianki, więc możliwe, że coś się zmieniło również po stronie serwera Hulu.

Ekran informacji o aplikacji i urządzeniu Hulu, który pokazuje nową maksymalną rozdzielczość.
Wizerunek: 9to5Google

Gizmodo twierdzi, że był w stanie potwierdzić, że przynajmniej Nvidia Shield z 2019 roku i telewizory Bravia otrzymały wzrost 1080p 23 marca, ale zmiana nie została odzwierciedlona na stronach pomocy Hulu, które zostały ostatnio zaktualizowane w lutym. Wydaje się, że Hulu nie wymienia szczegółowo, które urządzenia przesyłają strumieniowo w każdej rozdzielczości (poza transmisją strumieniową na żywo) w swojej witrynie pomocy technicznej, ale zapewnia minimalne szybkości transmisji dla każdego z nich:

  • Rozdzielczość standardowa (SD): 1,5 Mb / s
  • Wysoka rozdzielczość (HD) 720p: 3 Mb / s
  • Wysoka rozdzielczość (HD) 1080p: 6 Mb / s
  • 4K Ultra HD: 16 Mb / s

W przypadku nowszego Chromecasta z Google TV, na którym działa wersja Android TV ze skórkami, nie jest jasne, kiedy dodano obsługę Hulu w rozdzielczości 1080p lub czy została ona uruchomiona. Udało mi się sprawdzić aplikację Hulu na mojej własnej Chromecast, która obecnie obsługuje 1080p. Skontaktowaliśmy się z Hulu, aby potwierdzić, które inne urządzenia Android TV mogły zostać dotknięte tą aktualizacją.

Przesyłanie strumieniowe 4K jest jeszcze bardziej ograniczone w Hulu. Treść 4K ogranicza się głównie do oryginalnych programów i filmów Hulu, a zgodnie z prawdopodobnie nieaktualną listą Hulu, urządzeniami, które mogą w rzeczywistości przesyłać strumieniowo w 4K, są Apple TV piątej generacji, Chromecast Ultra, Amazon’s Fire TV i Fire TV Stick , Telewizory LG UHD od 2017 roku, urządzenia Roku, telewizory Vizio ze SmartCast oraz Xbox One S i X.

Fajnie, że teoretycznie więcej urządzeń może przesyłać strumieniowo w wyższej rozdzielczości, szczególnie dla osób, które wyłożyły pieniądze na wyświetlacze o wyższej rozdzielczości. Myślę jednak, że warto wspomnieć, że niektórzy redditorowie, którzy jako pierwsi znaleźli tę zmianę, nie mieli pojęcia, że ​​przez cały ten czas przesyłali strumieniowo w 720p.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook