Oprogramowanie

Aplikacja Apple Clips wreszcie obsługuje pionowe wideo

Aplikacja wideo Apple Clips wreszcie zyskuje najbardziej pożądaną funkcję: różne współczynniki proporcji. Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 3.0, Clips może nagrywać w 16: 9, 4: 3 i kwadratowych – a wszystkie te trzy nagrywać w orientacji pionowej lub poziomej zarówno na iPhone’ach, jak i iPadach.

Jest to od dawna oczekiwana funkcja sprytnej, małej, niedocenianej aplikacji do tworzenia wideo firmy Apple, która do dziś kręciła i eksportowała tylko w kwadrat. To mogło mieć sens, gdy został wydany po raz pierwszy trzy lata temu, ale oznaczało to, że Clips nie mógł tak naprawdę uczestniczyć w rozwoju pionowych formatów historii wideo w aplikacjach takich jak Snapchat, TikTok i Instagram.

Nowa wersja Clips ma również udoskonalony interfejs. Tam, gdzie wcześniej trzeba było otworzyć okienko efektów i przesuwać poziomo przez pozornie nieskończone opcje, teraz tę poziomą listę można przesunąć w górę, aby wyświetlić pełnoekranowy widok wszystkich filtrów, naklejek, emoji lub innych efektów, które możesz chcieć Dodaj.

Firma Apple wprowadziła wiele nowych zasobów, których możesz używać w swoich filmach. Istnieją tytułowe „plakaty”, które możesz wstawić do filmów, więcej utworów bez tantiem, więcej naklejek i więcej kształtów dymków.

Clips rejestruje teraz i eksportuje w implementacji Dolby Vision HDR firmy Apple, jeśli robisz zdjęcia tylnym aparatem na iPhonie 12. Firma Apple przeprojektowała również arkusz udostępniania dla Clips. Nadal można eksportować bezpośrednio do aplikacji społecznościowych, ale Apple dodaje podgląd wideo i oddzielny przycisk do eksportowania pliku projektu, jeśli chcesz wysłać go komuś innemu do edycji.

Jeśli nagrywasz lub importujesz zarówno filmy w orientacji poziomej, jak i pionowej, aplikacja Clips będzie domyślnie umieszczać jedną lub drugą opcję w letterbox. Jeśli w projekcie jest więcej klipów pionowych niż poziomych, wyeksportuje on wideo w pionie (i odwrotnie w przypadku krajobrazu).

Zasadniczo Clips jest nadal tym, czym był na początku: bardzo sprytnym sposobem na szybkie połączenie krótkich filmów w mały film, który można udostępniać. W przeciwieństwie do formatu historii lub TikToks, Clips nie ma wbudowanej sieci społecznościowej do udostępniania i przeglądania tych filmów – są one przeznaczone do eksportu.

Chociaż ma pewne efekty AR, takie jak dołączanie dymków do twarzy, jest po prostu trochę bardziej tradycyjne niż inne krótkie aplikacje wideo. W tym sensie Clips nadal przypomina współczesną wersję okresu świetności iMovie.

Clips nadal zachowuje swoją najlepszą cechę: możliwość transkrypcji mowy na żywo w celu tworzenia napisów na żywo bezpośrednio w filmie. Dołączone ścieżki muzyczne nadal automatycznie dostosowują się do długości filmu. Nadal synchronizuje się między urządzeniami z systemem iOS za pośrednictwem iCloud, a także można je nagrywać lub edytować na iPadzie. Ulepszono również interfejs iPada – obsługuje on funkcję „bazgrołów” Apple Pencil do wprowadzania tekstu, ale niestety nie można jeszcze rysować bezpośrednio na filmach.

Dla mnie Clips to nadal bardzo zdrowa aplikacja – jest bardzo podobna do estetyki Apple. Apple wciąż zwraca uwagę, że jest popularny w kontekstach edukacyjnych. To sposób, w jaki dzieci mogą tworzyć filmy, które wyglądają i przypominają filmy, które prawdopodobnie oglądają w sieciach społecznościowych, ale w bezpieczniejszej bańce, jaką ma dla nich ich klasa.

Wersja Clips 3.0 powinna zostać udostępniona dzisiaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook