Oprogramowanie

Aplikacja Field Trip chce poprowadzić Twoją następną psychodeliczną podróż

Pod wieloma względami Field Trip jest opakowaniem i franczyzą swego rodzaju „zestawu i otoczenia”. Ta wersja zawiera starannie zaprojektowane protokoły (konsultacja plus sześć sesji wlewu ketaminy w połączeniu z dziewięcioma sesjami terapeutycznymi za 4700 USD), cyfrowe punkty dotykowe (portal internetowy, w którym pacjenci mogą przygotować się do podróży i później sporządzać wykresy) oraz atmosferę ( nowoczesne meble z połowy stulecia, dywaniki jutowe, wiele, wiele roślin doniczkowych). Wkrótce sesja Field Trip może przypominać sałatkę Sweetgreen lub maseczkę Heyday – nie ma znaczenia, do której lokalizacji się wybierasz, ponieważ gdziekolwiek się znajdziesz, znajdziesz to samo menu usług i tę samą przestronną, spokojną atmosferę. „Nigdy nie wejdziesz do pokoju, w którym w tle unoszą się podkoszulki i paczula” – mówi Levy. „Tworzymy doświadczenie, które jest w 100% kontrolowane przez nas”.

Do niedawna praktykujący terapię psychedeliczną trzymali się luźnego zestawu estetyki – odręcznych tropów kontrkultury, która z czasem stała się nieco mniej kreskówkowa. W książce Michaela Pollana z 2018 roku Jak zmienić zdanie: czego nowa nauka o psychedelikach uczy nas o świadomości, umieraniu, uzależnieniu, depresji i transcendencji, terapeutyczne przestrzenie, które odwiedza – na New York University i Johns Hopkins University, lub w domach podziemnych przewodników – prawie zawsze przedstawiają postać Buddy lub ceramiczny grzyb w niczym innym jak nikim pokoju.

Te nostalgiczne, bezpretensjonalne środowiska mają sens, biorąc pod uwagę krajobraz, w którym do tej pory istniały psychedeliki. Ani próba kliniczna, ani podziemna (tj. Nielegalna) podróż nie są w dużej mierze przedsięwzięciem kapitalistycznym. Rynek jest z natury ograniczony: jeśli chcesz podróżować w kontrolowanej firmie osoby, musisz albo ubiegać się o zapisanie się na badanie kliniczne, albo udać się na odosobnienie do Meksyku, Jamajki lub innego kraju, w którym obowiązują inne przepisy dotyczące substancji.

Teoretycznie bardziej przystępną opcją jest podziemny przewodnik, ale trudno go zdobyć. „Nawet jako ktoś, kto postawił nogę w społeczności, trudno mi było kogoś znaleźć” – mówi Michelle Janikian, autorka Your Psilocybin Mushroom Companion: Informacyjny, łatwy w użyciu przewodnik po zrozumieniu magicznych grzybów. Dzieje się tak głównie dlatego, że substancje psychedeliczne są nielegalne, ale także dlatego, że odradzająca się uwaga na terapię psychedeliczną doprowadziła do nowego zbioru przewodników, z których wielu nie ma treningu, ale nadal pobiera opłatę w górę od 1000 $ za sesję. Janikian opisuje spotkanie z takim samozwańczym profesjonalnym przewodnikiem na konferencji psychodelicznej. „Kiedy go poznałem, był po prostu normalną osobą” – facet po czterdziestce, były inżynier – „który został zmieniony przez grzyby i chciał się nimi podzielić z innymi”.

Ketamina jest tylko trochę bardziej dostępna. Pacjenci ze skierowaniem od lekarza mogą odwiedzić jedną z wielu klinik zajmujących się ketaminą w całych Stanach Zjednoczonych, niektóre bardziej renomowane niż inne. Na przykład Polaris Insight Center w San Francisco zostało założone przez klinicystów z Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS) i zajmuje się dostosowywaniem terapii ketaminowych dla pacjentów o różnych dawkach i terapii rozmową po podróży. Z drugiej strony, dochodzenie z 2018 roku przeprowadzone przez publikację naukową STAT odkryli, że wiele niezależnych klinik zajmujących się ketaminą nie przeprowadza dokładnych badań przesiewowych pacjentów, pomija etap integracji i ma tendencję do nadmiernej sprzedaży i obietnic, reklamując metody leczenia, takie jak niestandardowe „mieszanki” infuzji ketaminy na podstawie DNA pacjenta.

Brain Trust

Field Trip i konkurencja – firmy takie jak Compass Pathways, Mindbloom i MindMed – przedstawiają nowy model tego rodzaju terapii, chociaż rzeczywisty dostęp do tych usług jest różny. Compass zebrał 116 milionów dolarów na przeprowadzenie prób klinicznych leczenia psilocybiną; MindMed pracuje w laboratorium i opracowuje leki oparte na substancjach psychedelicznych. Mindbloom, podobnie jak Field Trip, oferuje sesje z ketaminą w klinice, a także opcję w domu; w takim przypadku firma Mindbloom wysyła swoim pacjentom pastylki z ketaminą. (Field Trip będzie podawać ketaminę tylko w swoich klinikach. Jeśli używasz aplikacji Trip do odkrywania narkotyków, będziesz musiał zaopatrzyć się w własne substancje).

Obraz może zawierać: grafikę, sztukę, motyw kwiatowy i wzór

Co powinienem powiedzieć krewnemu, który chce spróbować konopi?

Nasze wewnętrzne know-it-all odpowiadają na pytania dotyczące interakcji z technologią.

Ketamina przetrwała trudną reputację, najpierw jako środek uspokajający dla koni, a następnie jako narkotyk na imprezę raver, ale jest również szeroko stosowany jako środek znieczulający i przeciwzapalny. Nie spowoduje to barwnego, halucynogennego doświadczenia (tak jak robią to grzyby), ale odpowiednia dawka może wprowadzić osobę w stan dysocjacji podobny do transu. „Ułatwia to rozluźnienie przyzwyczajeń w umyśle” – mówi Joseph De Leo, główny psycholog Field Trip. „Kiedy osoba ma doznanie mistyczne, dostarcza jej to dużo materiału do przetworzenia”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook