NowościOprogramowanie

Aplikacja mobilna YouTube otrzymuje nowe gesty i sterowanie odtwarzaniem

YouTube aktualizuje swoje aplikacje mobilne o kilka nowych funkcji, które powinny nieco ułatwić przeglądanie i kontrolowanie filmów, dzięki nowym gestom, zaktualizowanym kontrolkom odtwarzacza i dodatkowym funkcjom.

Największą aktualizacją jest nowy gest włączania lub wyłączania pełnoekranowego wideo: zamiast dotykać przycisku (lub obracać telefonem), możesz teraz przesuwać w górę w oknie wideo, aby przejść do trybu pełnoekranowego i przesunąć w dół do Wróć do standardowej strony odtwarzacza. (Te gesty będą działać tylko wtedy, gdy przesuwasz palcem po samym oknie odtwarzania – więc nie musisz się martwić, że zostanie ono pomylone z gestami machnięcia, aby zamknąć aplikacje na iOS i Androidzie).

Nowe przyciski przełączania autoodtwarzania i ukrytych napisów w YouTube.

W odtwarzaczu wideo jest też kilka nowych przycisków: teraz jest nowy przełącznik z napisami, który pojawia się bezpośrednio w menu nakładki, wraz z przełącznikiem włączania lub wyłączania automatycznego odtwarzania wideo. Możesz także dotknąć sygnatury czasowej filmu, aby przełączać się między wyświetlaniem czasu, który upłynął w filmie, a czasem pozostałym.

Zaktualizowane aplikacje zawierają również rozszerzoną wersję funkcji rozdziałów wideo, którą YouTube rozwijał w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Teraz jest nowy widok listy, który pokazuje wszystkie rozdziały wideo, w tym miniaturę podglądu (coś w rodzaju menu DVD).

Nowa funkcja sugerowanych działań w YouTube.

Wreszcie, YouTube dodaje nowy zestaw „sugerowanych działań” – małych podpowiedzi, które zalecą użytkownikom obrócenie telefonów (być może za pomocą wspomnianego wcześniej nowego gestu pełnoekranowego) lub użycie zestawu słuchawkowego VR, aby uzyskać lepsze wrażenia podczas oglądania wideo. YouTube twierdzi, że w przyszłości będzie również pracować nad dodaniem większej liczby sugerowanych działań.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook