Oprogramowanie

Aplikacja Telefon Google może teraz podać powód, dla którego dzwonisz do firmy

Firma Google oficjalnie ogłosiła nową funkcję „Zweryfikowane połączenia” w swojej aplikacji telefonicznej, która ma na celu dostarczanie dodatkowych informacji, gdy dzwoni do Ciebie firma. Zgodne połączenia będą zawierać nazwę firmy, markę, małą plakietkę potwierdzającą, że jest zweryfikowana, oraz powód, dla którego zadzwoniła.

Ta funkcja pojawi się w aplikacji Google Phone, która zazwyczaj jest fabrycznie zainstalowana na telefonach Pixel i Android One. Jednak Google twierdzi, że będzie teraz dostępne do pobrania na „ograniczonym” zestawie dodatkowych telefonów z systemem Android Pie lub nowszym, w tym na flagowych telefonach Samsung i LG. Zgodne telefony będą mogły pobrać aplikację ze sklepu Google Play, a następnie ustawić ją jako domyślną aplikację do połączeń telefonicznych.

W zależności od tego, jak korzystają z niej firmy, funkcja zweryfikowanych połączeń może być niezwykle pomocna, nie tylko po to, aby wiedzieć, kto dzwoni (pomagając uniknąć połączeń spamowych), ale także po to, aby jasno określić, kiedy konieczne może być porzucenie wszystkiego, aby odebrać połączenie . Na przykład możesz chcieć się zatrzymać, aby odebrać telefon z banku w sprawie możliwej oszukańczej transakcji, ale odrzucić połączenie marketingowe z tej samej firmy.

Mała zweryfikowana plakietka będzie wyświetlana u góry zgodnych połączeń.
: Google

Według Google ta funkcja jest również korzystna dla biznesu, ponieważ ludzie są znacznie bardziej skłonni do odebrania zweryfikowanego połączenia. Chociaż firma nie podałaby konkretnych numerów, stwierdziła, że ​​zaobserwowała znaczny wzrost prawdopodobieństwa, że ​​klienci odbierają telefony podczas testów tej funkcji. (Potwierdził to program pilotażowy w Brazylii w czerwcu). Google twierdzi również, że po wprowadzeniu w zeszłym roku funkcji zweryfikowanych SMS-ów zauważyło wzrost zaufania konsumentów. Ważne jest, aby firmy miały zachęty do korzystania z tych funkcji, ponieważ zweryfikowane połączenia polegają na ich proaktywnym dostarczaniu informacji do Google, aby funkcja działała.

Według strony pomocy Google, zweryfikowane połączenia działają poprzez wysłanie pinga do serwera firmy Google z jego numerem telefonu, numerem telefonu i powodem połączenia, zanim zadzwoni. Aplikacja na telefonie porównuje następnie połączenie przychodzące z informacjami otrzymanymi od Google, a jeśli oba pasują do siebie, wyświetla połączenie jako zweryfikowane. Serwer Google usuwa następnie te informacje „w ciągu kilku minut”. Google informuje nas, że firmy mogą korzystać z tej funkcji niezależnie od tego, czy wykonują połączenia zbiorczo, czy indywidualnie, i że posiada zabezpieczenia, które powstrzymują firmy przed jej nadużywaniem.

Po zapoznaniu się z informacjami o połączeniu możesz zdecydować, czy przyjąć, czy odrzucić połączenie.
: Google

Ta funkcja może znacznie poprawić istniejące systemy identyfikacji dzwoniącego, ponieważ weryfikuje, czy firmy są tym, za kogo się podaje, a także pokazuje powód ich połączenia. Według Google powinno również działać niezależnie od operatora.

W ciągu ostatniego miesiąca pojawiły się wskazówki, że aplikacja Google Phone będzie dostępna na kolejnych urządzeniach z Androidem Android Police zauważył, że wersję beta aplikacji można teraz zainstalować na większej liczbie telefonów, w tym na urządzeniach Samsung i OnePlus.

Jednak Google zauważa, że ​​nie każda funkcja telefonu Google będzie dostępna na każdym kompatybilnym urządzeniu. Na przykład wizualna poczta głosowa, nagrywanie rozmów i ekran połączeń będą nadal dostępne wyłącznie na telefonach z fabrycznie załadowaną aplikacją. Google za wyłączność obwinia „zależności sprzętowe”.

Google twierdzi, że od dziś dostępne są zweryfikowane połączenia w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Hiszpanii i Indiach, i planuje z czasem dodać więcej krajów. Aplikacja Google Phone będzie dostępna do pobrania pod koniec tego tygodnia, mówi Google.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook