GryOprogramowanie

Aplikacja Xbox Game Streaming dla systemu Windows: sterowanie dotykowe, żyroskop i nie tylko

Microsoft finalizuje swoją aplikację Xbox Game Streaming na komputery z systemem Windows, która obejmuje dostęp do gier strumieniowych z usługi xCloud firmy. Udało nam się uzyskać dostęp do najnowszej wersji aplikacji Xbox Game Streaming dla systemu Windows, niezapowiedzianej i jeszcze niewydanej aplikacji. Po wydaniu aplikacja pozwoli użytkownikom systemu Windows na strumieniowe przesyłanie gier z ich konsol Xbox Series S / X oraz z xCloud.

Obecnie nie można przesyłać strumieniowo gier z nowych konsol Xbox na komputery z systemem Windows, ponieważ nie jest to obsługiwane w istniejącej aplikacji Pomocnik konsoli Xbox. Ta nowa aplikacja rozwiąże ten problem, a także po raz pierwszy zapewni przesyłanie strumieniowe xCloud na komputery z systemem Windows. Po raz pierwszy przyjrzeliśmy się tej aplikacji xCloud dla systemu Windows w zeszłym roku i od tego czasu znacznie się poprawiła.

Funkcja gry zdalnej Xbox służąca do łączenia się z konsolami Xbox działa podobnie do istniejącej aplikacji Pomocnik konsoli. Możesz zdalnie obudzić konsolę Xbox, zalogować się i grać w gry, gdziekolwiek jesteś.

Dostępna jest teraz pełna obsługa dotyku, dzięki czemu Surface lub inne urządzenia z ekranem dotykowym mogą grać w gry Xbox bez kontrolera. Wydaje się, że Microsoft również tutaj przygotowuje jakąś formę wsparcia dla żyroskopów. Istnieje opcja, aby to włączyć, ale wydaje się, że nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny. To jest wewnętrzna aplikacja beta, więc wciąż jest niedokończona.

Niewydana aplikacja Microsoft Xbox Game Streaming.

Wydaje się również, że Microsoft przygotowuje strumienie 1080p dla xCloud, zamiast 720p, które istnieje dzisiaj. To oczywiście poprawiłoby wrażenia na komputerach z systemem Windows, wyprzedzając wyższe rozdzielczości, gdy Microsoft uaktualni swoje serwery xCloud, aby zawierały sprzęt Xbox Series X.

Nadal nie jest jasne, kiedy dokładnie ta aplikacja zostanie udostępniona w szerszym zakresie. Microsoft jest podobno planuje wydarzenie „co nowego w grach” na przyszły miesiąc, więc możliwe, że wkrótce usłyszymy dużo więcej o planach firmy xCloud (także w sieci i iOS).Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook