FotoGryNowościOprogramowanie

Aplikacje do chodzenia na codzienne spacery po okolicy

Jak być może słyszałeś jeden lub dwa razy, jesteśmy teraz mniej więcej rokiem na COVID i życie w okresie pandemii. Aby wypełnić pustkę w naszym życiu, którą niegdyś zajmowały spotkania towarzyskie, odwiedzanie rodziny i swobodne oddychanie powietrzem w pomieszczeniach, wielu z nas zwróciło się ku nowym hobby i nawykom. Niektóre z nich są nawet zdrowe!

Biorąc codziennie lub, jeśli mam być szczery, pół-Codzienny spacer to nawyk blokady, który pozwolił mi przetrwać te bezprecedensowe czasy. Jestem nie sam – bez siłowni lub naprawdę gdziekolwiek indziej, wielu z nas wybierało (lub czasami znosiło) codzienny spacer po okolicy.

Oczywiście nie zawsze jest to łatwe. Zmęczyło mnie chodzenie po tych samych domach i tych samych kawałkach skamieniałych śmieci po około sześciu miesiącach. Tam, gdzie mieszkam, pada dużo, a to może zmienić przyjemny spacer w prawdziwy koszmar. Innymi dniami po prostu nie ma motywacji, a skrzynka pocztowa jest tak daleko, jak to możliwe. Ale kilka sztuczek po drodze pomogło mi i innym Skraj personel pozostaje oddany rytuałowi spaceru. Oto kilka technik, które pozwolą Ci zachować aktualność rutynowych spacerów po pandemii, oraz aplikacje, które pomogą Ci je zastosować w praktyce.

Znajdź nową trasę

Footpath pomaga wyznaczać nowe trasy i dostarcza kluczowych informacji, takich jak zmiana wysokości po drodze.

W tym roku wykorzystałem zmieniającą życie magię wyciągania się z własnego sąsiedztwa i pójścia na spacer gdzie indziej. Jazda gdzieś na spacer wydaje się nieproduktywna, ale naprawdę pomaga wstrząsnąć sytuacją, gdy jestem wypalony na mojej zwykłej trasie.

AllTrails to aplikacja popularna wśród turystów, ale świetnie nadaje się również do znajdowania pobliskich parków i szlaków, o których możesz nie wiedzieć, niezależnie od tego, czy jesteś w mieście, czy dalej od miasta. Istnieje również aktywna społeczność, która zostawia pomocne wskazówki, na przykład czy toalety są pokazem horroru lub czy parking jest miejscem, w którym dochodzi do włamań. Wszystkie jego podstawowe funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej.

Ścieżka to kolejne dobre narzędzie pomagające zidentyfikować nową trasę, niezależnie od tego, czy jest blisko domu, czy w nieznanym miejscu. Skorzystaj ze szczegółowej mapy ulic aplikacji, aby z grubsza narysować, gdzie chcesz się udać; aplikacja wskaże trasę do najbliższych ulic i ścieżek. Ścieżka zapewnia ważne szczegóły dotyczące trasy, takie jak przebieg, przewyższenie / utrata wysokości po drodze, a nawet oszacowanie czasu uwzględniające wzniesienia, dzięki czemu wiesz, w co się pakujesz. Możesz wyznaczyć pełną trasę lub narysować ścieżkę do miejsca docelowego, do którego chcesz dotrzeć, a aplikacja może utworzyć pętlę z powrotem do punktu początkowego.

Darmowa wersja pomoże Ci w burzy mózgów na temat nowych spacerów, ale bardziej zaawansowane funkcje, takie jak nawigacja zakręt po zakręcie – na razie tylko iPhone, ale wkrótce na Androida – wymagają subskrypcji Elite (23,49 USD rocznie). Alternatywnie możesz dodać funkcje Elite do poszczególnych zapisanych tras za jednorazową opłatą w wysokości 1,99 USD za każdą.

Uważaj

Każdy terapeuta lub dyrektor generalny Doliny Krzemowej opowie Ci o korzyściach płynących z medytacji. Mój mózg jest zbyt hałaśliwy do tradycyjnej medytacji siedzenia i oddychania, ale uważam, że medytacje chodzenia są o wiele łatwiejsze do podjęcia. Calm i Headspace (każdy kosztuje 69 USD za roczną subskrypcję) oferują medytacje chodzenia o różnej długości; te oferowane przez Headspace są dostosowane do bardziej specyficznych okoliczności, takich jak chodzenie po mieście lub po prostu w domu. Istnieje również wiele bezpłatnych opcji, jeśli przeszukujesz YouTube lub wybraną usługę strumieniowego przesyłania muzyki.

Znajdź coś, do czego możesz się dostroić

Time to Walk to funkcja Apple Fitness Plus.
: Apple

Znalezienie krótkiego podcastu do posłuchania podczas spaceru to miła zachęta do zrobienia sobie przerwy i wyjścia za drzwi. NPR Krótka fala to krótkie dziesięć minut z odcinkami w każdy dzień powszedni. Jeden z moich Skraj koledzy wykorzystują jej spacer, aby nadrobić zaległości Gamertag Radio. Lub sprawdź książkę audio z lokalnej biblioteki za pomocą aplikacji Libby, aby czas spaceru podwoić się jako czas czytania. A jeśli szukasz czegoś bardziej swobodnego, wykorzystaj czas na podsłuchiwanie rozmowy w Clubhouse lub Twitter Spaces.

Jeśli jesteś subskrybentem Apple Fitness Plus, Time to Walk to świetna opcja. Polecane gwiazdy, takie jak Dolly Parton, dzielą się historiami zarejestrowanymi, gdy spacerują po miejscach, które mają dla nich znaczenie. To miłe, refleksyjne doświadczenie z różnymi gospodarzami. Będziesz potrzebować subskrypcji usługi fitness firmy Apple za 79 USD rocznie i zegarka Apple Watch, więc jest to bardziej prawdopodobne, jeśli już zainwestowałeś w te rzeczy.

Gamify to

Seek pomaga zidentyfikować lokalne zwierzęta i rośliny, nagradzając cię odznakami, gdy obserwujesz więcej gatunków.

Działa na dzieci i na dorosłych: gdy wszystko inne zawiedzie, zamień to w grę. Śledzenie spacerów na MapMyRun lub Strava może dać dodatkowe poczucie odpowiedzialności i spełnienia, gdy wrócisz do domu i naciśniesz przycisk „Zakończ”. To zgrabna mała sztuczka, która działa na mój mózg jaszczurki.

Lub zrób to jako inny z moich Skraj współpracownicy robią i odnotowują lokalne stworzenia i życie roślin dzięki aplikacji Seek. Wykorzystuje aparat telefonu do identyfikacji roślin, ptaków i innych gatunków fauny. A co najlepsze, będzie śledzić gatunki, które zidentyfikowałeś, i przyznawać odznaki, gdy będziesz identyfikować więcej. Odznaki!

Oczywiście to tylko prawdziwa wersja klasycznej gry typu catch ’em all. Inne Skraj Staffer używa tego starego, ale goodie Pokémon Go aby spacery po okolicy były interesujące. Jeśli za pierwszym razem przegapiłeś wzrost popularności, oto sedno: kilka lat temu Pokémon Go skłonił wielu z nas do wyjścia na zewnątrz w poszukiwaniu postaci z rozszerzonej rzeczywistości w rzeczywistych lokalizacjach. Gdy już je znajdziesz, możesz je uchwycić, rzucając w nie wirtualnymi kulkami pokéballa na ekranie telefonu. Zachowaj swobodę i po prostu zobacz, ile różnych pokemonów napotkasz i złapiesz na swojej trasie, lub szukaj rzadszych pokemonów bardziej agresywnie. To twój świat.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook