NowościOprogramowanie

Aplikacje Google na iOS dosłownie błagają teraz o aktualizacje, które nie istnieją

Google nie aktualizował wielu swoich aplikacji na iOS od tygodni, być może w celu uniknięcia potencjalnej krytyki ze strony tego, co może zostać ujawnione w nowych obowiązkowych etykietach prywatności Apple App Store. Ale teraz wydaje się, że niektóre z własnych aplikacji Google na iOS są narzekać o czekaniu: teraz widzimy mylące powiadomienia w Gmailu, Mapach Google i Zdjęciach Google, które mówią, że aplikacje są nieaktualne – mimo że nie ma dostępnych nowszych wersji aplikacji (za pośrednictwem redaktora Techmeme Spencer Dailey).

Aby zobaczyć powiadomienie, musisz zalogować się na swoje konto – więc jeśli jesteś już zalogowany, możesz go nie zobaczyć. Po wpisaniu adresu e-mail może zostać wyświetlony następujący komunikat ostrzegawczy: „Należy zaktualizować tę aplikację. Wersja, której używasz, nie zawiera najnowszych funkcji zabezpieczeń, które zapewniają ochronę. Kontynuuj tylko wtedy, gdy rozumiesz ryzyko. ”

Powiadomienie Google informujące a Skraj pracownik, że jego aplikacja jest nieaktualna.

Po dotknięciu przycisku kontynuacji możesz normalnie korzystać z aplikacji – nadal działają. Jednak bez dodatkowego kontekstu użytkownicy mogą martwić się, że nie mają najnowszej i najbezpieczniejszej wersji aplikacji.

Google obiecał, że jego aplikacje zaczną zawierać nowe obowiązkowe etykiety prywatności aplikacji Apple w poście na blogu 12 stycznia, a firma technicznie dotrzymała słowa. Na przykład Google Authenticator i Stadia zostały zaktualizowane o etykiety, a podczas testów z tymi dwoma aplikacjami nie widzieliśmy komunikatu „ta aplikacja jest nieaktualna”.

Skontaktowaliśmy się z Google w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy ten artykuł o wszystko, co usłyszymy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook