GryNowościOprogramowanie

Aplikacje hazardowe pojawią się w sklepie Google Play w kolejnych 15 krajach

Nadchodząca zmiana zasad Google Play Store pozwoli na hazard i zakłady na aplikacje na Androida, które używają prawdziwych pieniędzy w 15 kolejnych krajach, w tym w USA, zgodnie z 9to5Google. Obecnie aplikacje hazardowe są dozwolone tylko w czterech krajach: Brazylii, Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Nowe zasady będą obowiązywać od 1 marca i będą zezwalać na aplikacje hazardowe w Australii, Belgii, Kanadzie, Kolumbii, Danii, Finlandii, Niemczech, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji i Stany Zjednoczone. Oczywiście każdy kraj będzie miał własne ograniczenia dotyczące tego, jaki rodzaj hazardu online jest legalny, przy czym niektóre kraje zezwalają na kasyna online, zakłady sportowe, loterie i sporty typu fantasy sports, a niektóre są bardziej restrykcyjne.

Ograniczenia są również skomplikowane. Większość krajów zezwala na loterie tylko wtedy, gdy są prowadzone przez rząd, ale niektóre, takie jak Wielka Brytania, nie mają tego ograniczenia. I jak to często bywa, to, co jest dozwolone w USA, różni się w zależności od stanu. Każdy, kto chce wypuścić aplikację hazardową, będzie musiał najpierw odrobić pracę domową, biorąc pod uwagę mozaikę przepisów i regulacji zezwalających na określone rodzaje hazardu online w USA.

Lista dozwolonych typów produktów hazardowych w Stanach Zjednoczonych wraz z listą stanów, w których każdy jest dozwolony

Stany Zjednoczone mają zdecydowanie największe pole ze szczegółami.

Zmiana nie otworzy wrót dla każdego, kto wypuści aplikację na automat. Obecnie Google wymaga, aby programiści przeszli przez proces aplikacji, aby pobrać swoje aplikacje hazardowe do Sklepu Play, a nowe zasady nie usuwają tego wymogu. Aplikacja zapewnia, że ​​programista, który ją przesłał, ma licencję na prowadzenie działalności hazardowej w kraju, w którym aplikacja będzie sprzedawana.

Przed tą zmianą użytkownicy, którzy chcieli korzystać z aplikacji hazardowych na swoich telefonach z Androidem, musieliby je odsunąć, co jest praktyką, którą Google coraz bardziej zniechęca w miarę upływu czasu. Z drugiej strony użytkownicy iPhone’ów mogli pobrać je bezpośrednio z App Store.

Oczywiście można argumentować, że wiele gier i aplikacji, które są obecnie dostępne w Sklepie Play, zawiera już mechanikę hazardu (każda gra zawierająca na przykład skrzynki z łupami lub aplikacje, które pozwalają ludziom obstawiać zakłady na Wall Street). Aplikacje, które będą dozwolone w ramach tej polityki, różnią się tym, że będą zezwalać na aplikacje przeznaczone wyłącznie do hazardu za pomocą prawdziwych pieniędzy. Gdybym mógł złożyć jedną prośbę do Google, pozwoliłbym ludziom ukrywać aplikacje hazardowe, tak jak wolno im ukrywać reklamy hazardu.

Firma Google nie mogła od razu skomentować zmiany zasad.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook