Różności i nowinki technologia

Aplikacje na Androida oparte na procesorach Intela dla systemu Windows 11 będą działać również na procesorach AMD i ARM.

Jedną z największych zapowiedzi podczas dzisiejszego ujawnienia systemu Windows 11 było to, że Microsoft zaoferuje opcję uruchamiania aplikacji na Androida w swoim nowym systemie operacyjnym, zasilanym przez nowy kompilator „Intel Bridge”, który pomaga tym aplikacjom działać na systemach x86. Jednak pomimo tego, że jest to system opracowany przez firmę Intel, aplikacje na Androida w systemie Windows 11 nie będą ograniczone tylko do komputerów z procesorami Intela. Procesory AMD i Arm-based będą również obsługiwać aplikacje na Androida.

„Intel uważa, że ​​ważne jest zapewnienie tej możliwości na wszystkich platformach x86 i zaprojektował technologię Intel Bridge do obsługi wszystkich platform x86 (w tym platform AMD)”, potwierdził Intel w oświadczeniu dla Pogranicze. Microsoft dodatkowo potwierdził, że aplikacje na Androida będą dostępne dla wszystkich dostawców krzemu, w tym Arm, chociaż firma nie mówi jeszcze o tym, jak dobrze te aplikacje będą faktycznie działać.

Według Intela, Bridge jest kompilatorem postów w czasie wykonywania, który tłumaczy aplikacje skompilowane dla platform innych niż x86 (w tym przypadku aplikacje Android) na instrukcje x86 (które mogą działać w systemie Windows 11 z procesorami Intel lub AMD). To trochę jak odwrócona wersja oprogramowania Rosetta firmy Apple dla komputerów Mac M1 — ale zamiast konwertować aplikacje x86 tak, aby działały na ARM, pozwala aplikacjom opartym na ARM działać na chipach x86.

Urządzenia z systemem Windows 11 oparte na ramieniu, które nie będą wymagały tej dodatkowej warstwy tłumaczeniowej, prawdopodobnie będą w stanie uruchamiać aplikacje na Androida bez Intel Bridge, chociaż Microsoft nie wyjaśnił jeszcze w pełni, jak to będzie działać.

Aplikacje dla systemu Windows 11 na Androida są oferowane w ramach nowego partnerstwa ze sklepem Amazon Appstore. Aplikacje na Androida, takie jak TikTok, będą wyświetlane w nowym sklepie Microsoft Store, chociaż użytkownicy będą również musieli zalogować się na swoje konta Amazon, aby móc zainstalować aplikacje mobilne. Jednak po skonfigurowaniu aplikacje na Androida będą działać podobnie do innych aplikacji okienkowych, w tym możliwość przypinania ich do paska zadań lub przyciągania ich do innych aplikacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook