Nowości

Apple AirPods Max: cena, dane techniczne, szczegóły

Apple właśnie wydało nowa para AirPods – chociaż „kapsuły” to myląca nazwa.

Nowe AirPods Max to słuchawki nauszne, w stylu słuchawek Beats, firmy audio nabytej przez Apple w 2014 roku. Obejmują one funkcje, które ustawiają je bezpośrednio w stosunku do wysokiej klasy sprzętu Bose i Sony. Niektórzy ludzie już czytają między wierszami komunikatu prasowego, aby przypuszczać, że włączenie dźwięku przestrzennego przez Apple – i dziwaczny futerał w kształcie okularów – sugeruje, że te słuchawki są częścią długoterminowej strategii dotyczącej treści AR.

Kosztują też 549 dolarów, co wywołuje u mnie grozę dla milionów klientów, którzy przyzwyczaili się do wydawania kilkuset dolarów na maleńkie białe słuchawki AirPods. Nie wspominając o tym, że Bose i Sony oferują słuchawki nauszne z podobnymi funkcjami za znacznie mniej. Ben Arnold, analityk z NPD Group, który śledzi sprzedaż słuchawek w USA, mówi, że segment „dużych puszek” rynku słuchawek faktycznie spadł w tym roku, a średnia cena tego rodzaju słuchawek wynosi obecnie około 150 dolarów.

Mimo to Apple jest zdecydowanie dominującym graczem w dziedzinie słuchawek bezprzewodowych „i mają możliwość zresetowania dynamiki cen w takiej kategorii” – mówi Arnold. „Pytanie brzmi, czy konsumenci w pewnym sensie podążają za tym i postrzegają to doświadczenie jako wartościowe”.

Dźwięk i wizja

AirPods Max są dostępne w różnych kolorach, które pasują do innego sprzętu Apple.

: Apple

Te nowe słuchawki mają to, co Apple nazywa „niestandardową konstrukcją akustyczną”, z zaprojektowanym przez Apple 40-milimetrowym przetwornikiem dynamicznym i wykonanymi na zamówienie chipami firmy (po jednym w każdej muszli). Firma, co nie jest zaskakujące, kładzie nacisk na jakość dźwięku, wprowadzając wiele obecnych funkcji AirPods do większych AirPods Max: adaptacyjne wyrównanie dźwięku, aktywna redukcja szumów, tryb przezroczystości i dźwięk przestrzenny. W sumie jest dziewięć mikrofonów, co jest jedną z rzeczy, które odróżniają AirPods Max od zwykłych AirPods; osiem z nich to mikrofony z redukcją szumów, a jeden jest przeznaczony do połączeń telefonicznych i poleceń Siri.

Podobnie jak w przypadku AirPods Pro, są wbudowane czujniki pozycyjne, które śledzą głowę użytkownika i odwzorowują dźwięk przestrzenny w zależności od ruchu użytkownika. Czujniki optyczne służą do określenia, czy słuchawki są nawet na głowie; jeśli słuchasz muzyki i podnosisz jedną muszlę słuchawkową, muzyka się zatrzyma, podobnie jak muzyka przestaje grać, jeśli wyjmiesz jeden malutki AirPod z ucha.

Miseczki są wykonane z aluminium, z jednym przyciskiem na każdym uchu do przełączania między trybem ANC a „trybem przezroczystości”, który wpuszcza hałas z zewnątrz. Zamiast przycisków dotykowych dostępna jest cyfrowa korona do regulacji głośności, która wygląda jak większa wersja cyfrowej korony znalezionej na Apple Watch. (Cyfrowa korona może być również używana do aktywacji Siri.) Jedną ze szczególnie fajnych cech tej konstrukcji są wyjmowane poduszki z pianki memory w miseczkach; Apple twierdzi, że są one „opracowane akustycznie”, aby uszczelniać ucho. Pałąk ma ramę ze stali nierdzewnej z miękką w dotyku powłoką i dzianinową siateczką na czubku głowy, która ma „zmniejszyć nacisk na głowę”. Słuchawki ważą 0,85 funta. Występują w pięciu kolorach: srebrnym, gwiezdnej szarości, różowym, błękitnym i zielonym.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook