Różności i nowinki technologia

Apple AirPods Max za 549 USD nie może odtwarzać bezstratnej Apple Music – nawet po podłączeniu

Przesyłanie strumieniowe muzyki może wkroczyć w nową erę dźwięku hi-fi, ale AirPods Max firmy Apple nie są technicznie gotowe do jazdy. Firma potwierdziła The Verge że najlepsze słuchawki z redukcją szumów nie obsługują natywnie odtwarzania bezstratnych plików muzycznych.

„Bezstratny dźwięk nie jest obsługiwany przez AirPods, żaden model” – powiedział rzecznik Apple w e-mailu. „Tryb odsłuchu przewodowego AirPods Max akceptuje tylko analogowe źródła wyjściowe. AirPods Max obecnie nie obsługuje cyfrowych formatów audio w trybie przewodowym ”.

To ma sens, że AirPods i AirPods Pro nie mają możliwości odtwarzania bezstratnego dźwięku. Są całkowicie bezprzewodowe, a Apple obsługuje kodek AAC przez Bluetooth. AAC brzmi całkiem nieźle, ale nie zbliża się do szybkości transmisji bitów w jakości CD lub w wysokiej rozdzielczości. Aby zrobić coś lepszego, Apple musiałby wymyślić nowy bezprzewodowy kodek – własną wersję LDAC Sony, coś w rodzaju – lub sprawić, by te rzeczy odtwarzały muzykę przez Wi-Fi zamiast Bluetooth. Nic z tego się nie wydarzy ani dzisiaj, ani do czerwca, kiedy Apple Music zacznie oferować bezstratnie.

Sprawy są trochę bardziej skomplikowane w przypadku AirPods Max, które mogą być podłączony do źródeł dźwięku za pomocą kabla. Okazuje się jednak, że nawet jeśli masz kabel Lightning-do-3,5 mm firmy Apple podłączony do urządzenia, które przesyła strumieniowo bezstratne utwory Apple Music, nie usłyszysz pełnej wierności dźwięku źródła.

Apple AirPods Max w etui z iPodem i AirPods Pro

AirPods Max nie obsługują cyfrowych formatów audio, gdy są podłączone na stałe.
: Nilay Patel / The Verge

Więc naturalne pytanie brzmi … no cóż, co słyszysz w tym scenariuszu? Apple mówi The Verge że podczas odtwarzania bezstratnej ścieżki Apple Music 24-bit / 48 kHz z iPhone’a do AirPods Max za pomocą kabla i klucza Lightning, dźwięk jest konwertowany na analogowy, a następnie ponownie digitalizowany do 24-bit / 48 kHz. Ten krok ponownej cyfryzacji jest powodem, dla którego Apple nie może powiedzieć, że słyszysz czysty, bezstratny dźwięk; nie jest identyczny ze źródłem.

Czy nadal będzie brzmiało bardzo dobrze? Prawie na pewno. AirPods Max brzmią wyjątkowo – nawet z AAC przez Bluetooth, a podłączenie może wzbogacić wrażenia. Ale jeśli jesteś zwolennikiem szczegółów technicznych, właśnie dlatego AirPods Max nie może odtwarzać bezstratnego dźwięku w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Ogłoszono również funkcję dźwięku przestrzennego Apple Music Wola pracuj na AirPods, AirPods Pro i AirPods Max. Tak więc wszystkie piosenki, które zawierają te miksy Dolby Atmos, będą bardziej wciągające niż ich odpowiedniki stereo. Myślę, że Apple podejrzewa, że ​​dźwięk przestrzenny będzie dla wielu klientów większym interesem niż bezstratna jakość – i może mieć rację. Ale miejmy nadzieję, że firma ma długoterminowy plan zwiększenia wierności swoich słuchawek bezprzewodowych, zwłaszcza teraz, gdy bezstratne nic nie kosztują.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook