Oprogramowanie

Apple będzie wymagać od deweloperów „etykiet żywieniowych” dotyczących prywatności od 8 grudnia

Apple zadebiutował zbiorem funkcji prywatności, kiedy ogłosił iOS 14, ale koncepcja „etykiety odżywiania” firmy dotycząca prywatności nie pojawiła się wraz z wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego we wrześniu. Dzisiaj firma Apple ogłosiła, że ​​od 8 grudnia programiści będą musieli udostępniać informacje dotyczące tych „etykiet”.

Podobnie jak normalna etykieta żywieniowa, która zawiera listę składników i kalorii, te „etykiety” prywatności powinny dać ci lepszy obraz tego, co dzieje się w aplikacji, zanim pobierzesz ją z iOS App Store lub Mac App Store. Etykiety będą zawierać listę informacji zbieranych przez aplikację i przedstawiać je wizualnie na stronie aplikacji, podobnie jak patrząc na odwrocie etykiet w sklepie spożywczym.

Makieta iPhone’a z etykietami App Store
: Apple

Problem polega oczywiście na tym, że chociaż programiści są zobowiązani do ujawnienia tych informacji, aby kontynuować wydawanie i aktualizowanie aplikacji, wszystkie informacje dostarczane przez programistów będą zgłaszane przez samych deweloperów, co nadal może pozostawić pewne możliwości popełnienia przestępstwa.

Witryna Apple dla programistów ostrzega, że ​​programiści będą zobowiązani do ujawnienia wszystkich informacji, które gromadzą oni i ich partnerzy zewnętrzni, oraz aktualizowania ich „etykiet”. Na przykład, jeśli aplikacja musi znać Twoją dokładną lokalizację, aby działać, będziesz o tym wiedzieć, jeszcze zanim ją pobierzesz. Jeśli funkcja GPS zostanie kiedykolwiek usunięta z aplikacji, nowa etykieta będzie musiała to odzwierciedlać. Apple oferuje pewne wyjątki, gdy te ujawnienia etykiet są opcjonalne, ale ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli aplikacja zamierza stale Cię śledzić, dowiesz się o tym, zanim pojawi się na telefonie.

Podanie tych informacji jest łatwiejszym do przyswojenia sposobem informowania użytkowników o tym, jak dokładnie ich telefon jest używany do śledzenia. Apple już agresywnie zarządza uprawnieniami w aplikacjach, ale te etykiety mogą być jeszcze wcześniejszą linią obrony. Programiści mogą zacząć przesyłać informacje o swoich aplikacjach już teraz, przed ostatecznym terminem 8 grudnia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook