Nowości

Apple dostosowuje emoji w iOS 14.5, aby promować używanie kasków i sprzedawać słuchawki

W ramach iOS 14.5 Apple aktualizuje swoje emoji o nowe warianty z wersji 13.1 Unicode Consortium, w tym nowe opcje odcieni skóry dla popularnych emoji, kilka nowych buźek i serc oraz kilka celowych przeprojektowań Apple.

Najważniejsze są prawdopodobnie zmiany w odcieniu skóry i prezentacji płci. Popularne emotikony, takie jak „Całujące się pary” i „Pary z sercem”, mają teraz znacznie więcej odmian odcieni skóry dla wszystkich opcji.

Odmiany karnacji dla emotikonów „Pary z sercem” w iOS 14.5.
: Emojipedia

Oprócz większej liczby odcieni skóry, brodaty emoji został również dostosowany, aby uwzględnić nie tylko neutralne „Osoba: Broda”, ale także „Mężczyzna: Broda” i „Kobieta: Broda”.

Różne opcje zarostu w iOS 14.5.
: Emojipedia

Z bardziej niezwykłej strony, aktualizacja Apple zawiera również kilka odmian uśmiechniętych twarzy, takich jak „Wydychająca twarz”, „Twarz ze spiralnymi oczami” i nieuchwytna „Twarz w chmurach”. Serca, kolejna kategoria emoji, również ma dwóch nowych członków, którzy dołączyli do jej grona: „Heart on Fire” i „Mending Heart”.

Wreszcie, Apple wprowadza również poprawki do niektórych istniejących emoji: emoji wspinaczki skałkowej będzie teraz zawierało kask, emoji strzykawki jest teraz bardziej ogólne niż wypełnione krwią, a słuchawki wyglądają jak AirPods Max.

Zmiana strzykawki może być prawnie pomocna dla każdego, kto pisze o COVID-19. Nowa strzykawka jest nie tylko mniej onieśmielająca po opróżnieniu z krwi, ale także lepiej nadaje się do szczepień, które, miejmy nadzieję, wkrótce staną się znacznie bardziej powszechne. Z drugiej strony zmiana słuchawek to po prostu branding Apple, tak samo jak wcześniejszy emoji telefonu komórkowego został zaprojektowany tak, aby wyglądał jak iPhone.

Porównanie dwóch wersji emoji strzykawki.
: Emojipedia

Apple twierdzi, że wszystkie te emoji są dostępne w nowej wersji beta systemu iOS 14.5, która zawiera również niezłą małą zmianę w aplikacji Apple Music. Według użytkowników Reddit korzystających z wersji beta, możesz teraz dodawać i usuwać muzykę z kolejki za pomocą tego samego gestu przesuwania, co w aplikacji Mail firmy Apple, aby archiwizować, usuwać lub oznaczać wiadomości e-mail.

Mówi się, że pełna wersja iOS 14.5 zawiera również kilka innych przydatnych dodatków, takich jak obsługa nowych kontrolerów Xbox i PlayStation, możliwość ustawienia domyślnej usługi strumieniowego przesyłania muzyki Siri na Spotify oraz możliwość odblokowania telefonu za pomocą Apple Watch.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook