Różności i nowinki technologia

Apple HomePod wkrótce będzie obsługiwał Dolby Atmos z Apple TV 4K

Apple HomePod staje się znacznie bardziej przydatny jako głośnik kina domowego dla właścicieli Apple TV 4K. Apple potwierdziło The Verge że nadchodząca aktualizacja oprogramowania pozwoli głośnikowi odtwarzać dźwięk Dolby Atmos, a także dźwięk 5.1 i 7.1-kanałowy z urządzenia strumieniowego Apple. Ta funkcja będzie działać najlepiej, gdy masz sparowane dwa głośniki HomePod, ale działa również tylko z jednym. Jednak nowy HomePod mini za 99 USD nie będzie obsługiwał nowej funkcji kina domowego.

Obsługa Dolby Atmos pojawia się, gdy Apple dokonuje przeglądu sposobu działania HomePod z jego urządzeniem do przesyłania strumieniowego. Na początek, tvOS 14.2 beta 3 Apple pozwala teraz właścicielom Apple TV 4K ustawić HomePod jako domyślne wyjście głośnika urządzenia do transmisji strumieniowej, zgodnie z 9to5Macco oznacza, że ​​nie powinno stale zmuszać użytkowników do ponownego wybierania go jako wyjścia audio, jak to miało miejsce wcześniej, gdy jest podłączony przez AirPlay 2.

Witryna Apple potwierdza, że ​​funkcje kina domowego są dostępne wyłącznie dla HomePod.
Zrzut ekranu: Apple.com

HomePod zyskuje również nową funkcjonalność dźwięku przestrzennego, wykorzystując funkcje rozpoznawania przestrzeni do oferowania wirtualnego dźwięku przestrzennego. Jak zauważono na stronie internetowej Apple, funkcja „kina domowego z Apple TV 4K” jest obsługiwana tylko przez droższy HomePod, ponieważ HomePod mini za 99 USD nie ma świadomości przestrzennej ani technologii formowania wiązki. HomePod mini może być jednak nadal używany z Apple TV 4K przy użyciu AirPlay 2.

Nadchodząca aktualizacja Apple oznacza, że ​​HomePod dogoni Amazon Studio, które jest w stanie zapewnić dźwięk Dolby Atmos dla urządzeń strumieniowych Fire TV od czasu jego wydania w zeszłym roku. Jeśli jednak implementacja tej funkcji przez Amazon jest czymś do przejścia, to właściciele HomePod i Apple TV 4K mogą być na nie lada gratkę. Kiedy mój kolega Dan Seifert wypróbował tę funkcję w zeszłym roku, stwierdził, że głośnik Amazon oferuje jakość dźwięku porównywalną z większym i droższym soundbarem Dolby Atmos.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook