Różności i nowinki technologia

Apple inwestuje kolejne 45 milionów dolarów w Corning, producenta szkła Gorilla Glass

Apple przyznaje Corning kolejną inwestycję w wysokości 45 milionów dolarów ze swojego funduszu Advanced Manufacturing Fund, oprócz 450 milionów dolarów, które zostały już przekazane firmie z siedzibą w USA w ciągu ostatnich czterech lat. Zgodnie z zapowiedzią Apple, inwestycja „zwiększy możliwości produkcyjne Corning w USA i napędza badania i rozwój w zakresie innowacyjnych nowych technologii, które wspierają trwałość i długotrwałą żywotność produktu”.

Corning dostarcza szkło do różnych produktów Apple, w tym iPhone’a, iPada i Apple Watch. Obie firmy mają historię sięgającą do oryginalnego iPhone’a. W zeszłym roku współpracowali nad technologią Ceramic Shield z linii iPhone’a 12, która, jak twierdzi Apple, jest „twardsza niż jakiekolwiek szkło do smartfonów” i sprawia, że ​​jego najnowsze flagowce są czterokrotnie bardziej odporne na uszkodzenia spowodowane upadkami. Podobnie jak Apple, szkło Gorilla Glass firmy Corning jest używane w telefonach niezliczonych producentów Androida, w tym Samsung Galaxy S21 Ultra.

Ultracienkie szkło Corning.
: Corning

Apple nie podaje dokładnie, w jaki sposób Corning wykorzysta 45 milionów dolarów inwestycji, ale jego czas zbiega się z ostatnimi doniesieniami, że Apple może wypuścić składanego iPhone’a w 2023 roku. W 2019 roku słyszeliśmy, że Corning opracowuje zginaną wersję swojego szkła, a w lutym firma podała, że ​​spodziewa się, że urządzenia wykorzystujące tę technologię pojawią się na rynku w ciągu 12 do 18 miesięcy. Jeśli to zadziała, szkło może pozwolić na trwałe składane smartfony, które nie wymagają warstwy plastikowej ochrony stosowanej w najnowszych składanych urządzeniach Samsunga.

„Dzisiaj, gdy kupujesz telefon ze szkłem Gorilla Glass, dotykasz szkła… właśnie nad tym pracujemy” – powiedział Corning o swoich ambicjach w zakresie giętkiego szkła w zeszłym roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook