Foto

Apple iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro: cena, specyfikacja, data wydania

Niektórym konsumentom nie zależy tak bardzo na rozwoju chipów, z wyjątkiem tego, że dotyczy to ulepszeń aparatu. IPhone 12 ma 12-megapikselowy ultraszerokokątny aparat tylny z szerszą przysłoną, która ma oferować znacznie lepszą wydajność w słabym świetle. Kamera obsługuje zaktualizowaną wersję standardu obrazowania w szerokim zakresie dynamicznym (HDR). Dostępne są również ulepszenia trybu nocnego, a tryb nocny działa teraz zarówno z tylnym ultraszerokokątnym, jak i przednim aparatem do selfie.

Co ciekawe, nowy iPhone 12 ma również coś, co nazywa się MagSafe – Apple zapożycza terminologię z wymarłych namagnesowanych portów ładowania laptopa MacBook i stosuje ją do telefonów. Wygląda na to, że jest to mniej funkcja wbudowana bezpośrednio w telefony lub porty telefonu, a bardziej standard akcesoriów; możesz na przykład kupić namagnesowany portfel MagSafe do swojego telefonu, który poprawi możliwości bezprzewodowego ładowania telefonu dzięki bezprzewodowym stacjom ładowania Apple i innych firm. IPhone 12 nie będzie dostarczany z 5-watowym krążkiem do ładowania – chociaż będzie dostarczany z kablem USB-C na Lightning.

Apple ogłosił również coś, co nazywa się iPhone 12 Mini, zasadniczo mniejszą wersją wspomnianego iPhone’a 12, z 5,4-calowym wyświetlaczem OLED i tym samym chipsetem. IPhone 12 zaczyna się od 799 USD, a iPhone Mini od 699 USD.

Koniec zdjęć

Linia iPhone’a 12 Pro. To dużo obiektywów – a możliwości fotograficzne są dużą częścią atrakcyjności modeli.

: Apple

A potem jest nowy iPhone 12 Pro i Pro Max, najlepsze urządzenia z linii. Mają bardziej wyszukane wersje (i kilka nowych kolorów, w tym „oszałamiający golf” i „Pacific blue”); większe ekrany (iPhone 12 Pro przeskakuje z 5,8-calowego wyświetlacza do 6,1-calowego wyświetlacza, podczas gdy iPhone 12 Pro max jest największym wyświetlaczem iPhone’a w historii – ma 6,7 ​​cala); i poważnie podrasowane aparaty. Forma jest jednak prawie identyczna z zeszłorocznym iPhone’em 11 Pro i Pro Max; Apple po prostu przedłużyło krawędzie wyświetlaczy. Podobnie jak iPhone 12, te działają na chipie A14 Bionic.

Kamery są największymi sprzedawcami tych telefonów. Moduły tylnych aparatów mają trzy aparaty: ultraszeroki, szeroki i teleobiektyw. Apple używa czegoś, co nazywa się „Deep Fusion”, aby połączyć wszystkie zebrane dane w sposób, który rzekomo daje profesjonalne zdjęcia. Tryb nocny w tych telefonach został ulepszony dzięki nowemu skanerowi LiDAR, który jest częścią dążenia Apple do bardziej wciągającej rzeczywistości rozszerzonej (i, jak sądzimy, ewentualnego wprowadzenia okularów AR). Tryb portretowy ma ulepszone efekty „bokeh” i kontrolę głębi, a optyczna stabilizacja obrazu jest realizowana na poziomie czujnika. Apple wprowadza również coś, co nazywa się Apple ProRAW, czyli lepsze przetwarzanie i edycję zdjęć bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia. Po stronie wideo kamery obsługują nagrywanie wideo 4K HDR, chociaż jest to obecnie standard branżowy dla flagowych telefonów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook