FotoNowościTelefony

Apple iPhone 12 Pro i Pro Max: większe ekrany, 5G i zupełnie nowy wygląd

Firma Apple oficjalnie ogłosiła swoje flagowe iPhone’y 2020: iPhone 12 Pro za 999 USD i 12 Pro Max za 1099 USD, obsługujące 5G i nowy, kwadratowy wygląd przypominający iPhone’a 4. Jest to również pierwsza poważna przeróbka pełnoekranowych smartfonów Apple. ponieważ w 2017 roku wprowadzono bezramkową konstrukcję w telefonie iPhone X.

Zarówno 6,1-calowy iPhone 12 Pro, jak i 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max są większe niż zeszłoroczny 5,8-calowy iPhone 11 Pro i 6,5-calowy iPhone 11 Pro Max. W szczególności 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max jest znany z tego, że zdobył koronę jako największy dotychczas telefon Apple. Modele Pro mają konstrukcję ze stali nierdzewnej (zamiast aluminium w iPhonie 12), w czterech kolorach: szarym, stalowym, złotym i nowym niebieskim.

Nowe modele iPhone’a 12 Pro będą wyposażone w układ Apple A14 Bionic – po raz pierwszy wprowadzony na odświeżonym iPadzie Air w zeszłym miesiącu – który wiceprezes Greg Joswiak powiedział wcześniej, że jest „najpotężniejszym chipem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano”. Nowy chip jest pierwszym chipem firmy Apple, w którym zastosowano proces 5 nm (zamiast procesu 7 nm stosowanego w zeszłorocznym A13 Bionic). Apple twierdzi, że zarówno nowy 6-rdzeniowy procesor, jak i czterordzeniowy procesor graficzny są najszybsze w historii, a wydajność, którą firma twierdzi, jest nawet o 50 procent szybsza niż jakikolwiek inny telefon.

Jedną z największych nowości w tegorocznych modelach jest 5G. IPhone 12 Pro będzie obsługiwał zarówno sub-6GHz, jak i mmWave 5G, co oznacza, że ​​oba telefony powinny współpracować ze wszystkimi różnymi typami sieci 5G wszystkich trzech głównych amerykańskich operatorów. Apple twierdzi, że oferuje „najwięcej pasm 5G ze wszystkich smartfonów”, obiecując, że będzie obsługiwać szeroką gamę operatorów komórkowych na całym świecie i ich różne standardy 5G.

Nowością – i dostępną wyłącznie w modelach iPhone 12 Pro – jest czujnik LIDAR, który podobnie jak w iPadzie Pro posłuży do dodatkowych efektów AR. Apple twierdzi również, że skaner LIDAR będzie używany do pomocy w ustawianiu ostrości w warunkach słabego oświetlenia, dzięki czemu autofokus przy fotografowaniu w słabym świetle będzie do sześciu razy szybszy. Umożliwia także wykonywanie zdjęć portretowych w trybie nocnym.

Nowe modele iPhone’a 12 Pro oferują również technologię „Ceramic Shield”, która, jak twierdzi Apple, oferuje szkło, które jest twardsze niż jakikolwiek inny wyświetlacz smartfona, z czterokrotnie lepszą „wydajnością upuszczania”, jeśli chodzi o zapobieganie pękaniu telefonu po upuszczeniu.

Podobnie jak zeszłoroczne modele iPhone’a 11 Pro, Apple po raz kolejny oferuje system trzech aparatów w obu iPhone’ach 12 Pro, z 12-megapikselowymi obiektywami szerokokątnymi, teleobiektywami i ultraszerokimi obiektywami. Szeroki aparat oferuje teraz szybszą przysłonę ƒ / 1,6, co według Apple zapewnia o 27 procent lepszą wydajność przy słabym oświetleniu, podczas gdy teleobiektyw o ogniskowej 52 mm oferuje teraz 4-krotny zoom optyczny.

IPhone 12 Pro Max jeszcze bardziej rozbudowuje system aparatu. Jest nowy teleobiektyw 12 MP z ogniskową 65 mm, który może optycznie powiększyć nawet 2,5 razy. Jest nowy szeroki aparat z apeturą f / 1.6 i nowy system OIS. Szeroki czujnik jest również o 47 procent większy, co w połączeniu z mniejszą aperturą zapewnia o 87 procent lepszą wydajność przy słabym oświetleniu.

Apple zapowiedział także nową funkcję, którą nazywa „Apple ProRAW”, która będzie dostępna na iPhone 12 Pro i 12 Pro Max jeszcze w tym roku. Firma twierdzi, że będzie oferować istniejące korzyści w zakresie fotografii obliczeniowej, takie jak Deep Fusion i Smart HDR, a także elastyczność zdjęć RAW. Format będzie dostępny we wszystkich czterech aparatach i pozwoli użytkownikom dostosowywać takie elementy, jak wyostrzanie, rozjaśnianie kolorów i nie tylko, nadal korzystając z istniejących ulepszeń firmy Apple w zakresie fotografii.

Nowe telefony iPhone 12 Pro będą również mogły nagrywać filmy HDR, pierwsze w tej linii produktów, w tym obsługę nagrywania bezpośrednio w Dolby Vision HDR. IPhone 12 będzie również mógł edytować wideo Dolby Vision HDR bezpośrednio z aplikacji Zdjęcia.

Podobnie jak iPhone 12 i 12 mini, oba modele iPhone’a 12 Pro będą również kompatybilne z nowo ogłoszonymi bezprzewodowymi ładowarkami i akcesoriami MagSafe firmy Apple, które oferują magnetycznie mocowane etui, podkładki ładujące, a nawet dodatki, takie jak portfele.

Apple usunie również dołączone klocki ścienne USB i przewodowe słuchawki EarPod z pudełka na nowych iPhone’ach w ramach bieżących celów firmy w zakresie ochrony środowiska, co jest odzwierciedleniem ruchu firmy w usuwaniu cegieł ściennych ze smartwatchów Apple Watch na początku tego roku. Apple będzie jednak nadal dołączać kabel USB-C do Lightning w pudełku do ładowania.

Wraz z dwoma flagowcami są jeszcze dwa nowe iPhone’y. O iPhonie 12 i iPhonie 12 mini, które mają zastąpić zeszłoroczny model iPhone’a 11, można przeczytać tutaj.

Ceny iPhone’a 12 Pro zaczynają się od 999 USD, a iPhone’a 12 Pro Max od 1099 USD, z opcjami przechowywania 128 GB, 256 GB i 512 GB. Zamówienia w przedsprzedaży na iPhone’a 12 Pro rozpoczną się w piątek 16 października i zostaną wysłane tydzień później 23 października, natomiast iPhone 12 Pro Max będzie dostępny w przedsprzedaży 6 listopada i zostanie wysłany 13 listopada.

Rozwijamy… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić go razem z nasz blog na żywo Apple iPhone 12 aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook