Oprogramowanie

Apple odnotowuje wysoką sprzedaż komputerów Mac i iPadów w rekordowych wynikach za trzeci kwartał

Firma Apple poinformowała dziś o wyjątkowo dobrych wynikach za trzeci kwartał, przedstawiając kolejne spojrzenie na to, jak firma otrząsa się z żniw, jakie pandemia COVID-19 bierze na swój biznes. Analitycy spodziewali się około 52,3 miliarda dolarów przychodu i zysku na akcję w wysokości 2,07 dolarów, ale Apple zmiażdżył te prognozy przychodami 59,7 miliardów dolarów – o 11 procent więcej niż w trzecim kwartale ubiegłego roku – i wskaźnikiem zysku na akcję w wysokości 2,58 dolarów, co oznacza wzrost o 18 procent. Firma ogłosiła podział akcji cztery za jednego wraz z zyskami, mówiąc, że „każdy akcjonariusz Apple zarejestrowany pod koniec dnia 24 sierpnia 2020 roku otrzyma trzy dodatkowe akcje za każdą akcję posiadaną w dniu ustalenia prawa do dywidendy”.

Jak stało się normą, działy usług i urządzeń do noszenia Apple osiągnęły dobre wyniki. Ale iPhone, Mac i iPad również radziły sobie dobrze w trzecim kwartale. Wraz z wprowadzeniem na rynek zaktualizowanego 13-calowego MacBooka Pro, cała linia komputerów MacBook przeszła teraz na bardziej niezawodne klawiatury, pozostawiając za sobą kontrowersyjny „mechanizm motylkowy”. To prawdopodobnie tylko pomogło już i tak dużemu popytowi na komputery i tablety, ponieważ praca zdalna nadal trwa dla tak wielu osób.

Był to pierwszy kwartał, w którym uwzględniono sprzedaż iPhone’a SE drugiej generacji, czyli najtańszego iPhone’a firmy Apple, którego cena początkowa wynosi 399 USD. Sprzedaż iPhone’a była szczególnie powolna w pierwszych trzech tygodniach kwietnia, zgodnie z Bloomberg wywiad z CEO Apple, Timem Cookiem, ale odebrałem później.

Firma ma ogłosić nową linię urządzeń „iPhone 12” wczesną jesienią, w tym jeden z 5,4-calowym wyświetlaczem, który powinien spodobać się konsumentom poszukującym mniejszego telefonu o takiej samej konstrukcji obejmującej wszystkie ekrany, co większe. . Krążą plotki, że będzie to rok, w którym Apple wprowadzi 5G na niektóre iPhone’y, chociaż pojawiły się doniesienia, że ​​modele 5G mogą zostać dostarczone później niż zwykłe wrześniowe okno wydania.

Inne produkty, o których mówi się, że zostaną wprowadzone w tym lub na początku przyszłego roku, to wysokiej jakości słuchawki Apple, przeprojektowany iMac, pierwsze komputery Mac z własnym silikonem Apple, urządzenie śledzące przypominające kafelek i nie tylko. Firma Apple ujawniła już wiele nowych funkcji oprogramowania, które pojawią się w iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur, watchOS i tvOS, a publiczne wersje beta są teraz dostępne dla większości aktualizacji.

Apple odmówił przedstawienia prognoz dotyczących zysków za ten kwartał z powodu ciągłej niepewności związanej z pandemią COVID-19 i nie robi tego również w czwartym kwartale. Po krótkim ponownym otwarciu ich dla klientów Apple musiał ponownie zamknąć kilka swoich sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych, ponieważ liczba przypadków COVID-19 wzrosła w wielu stanach. Sklepy, które pozostają otwarte, działają z ograniczoną wydajnością i wymagają kontroli temperatury, zanim ludzie będą mogli wejść. Zarówno pracownicy, jak i kupujący muszą nosić maski na twarz.

Pandemia cofnęła również pierwotne ramy czasowe Apple dotyczące powrotu do pracy w biurach. Firma „cofnęła ten okres” na początek przyszłego roku, powiedział Cook Bloomberg.

Raport o zarobkach Apple pojawia się dzień po tym, jak Cook wraz z innymi dyrektorami Big Tech Jeffem Bezosem, Sundarem Pichai i Markiem Zuckerbergiem zeznawał, gdy prawodawcy nadal badają potencjalne naruszenia przepisów antymonopolowych i czy ogromne firmy mają teraz zbyt dużą władzę. W przypadku Cooka House Judiciary Committee naciskał głównie na dyrektora generalnego Apple, w jaki sposób firma prowadzi App Store i jakie opłaty abonamentowe pobiera od programistów. „Stosujemy zasady równomiernie do wszystkich programistów” – powiedział Cook, chociaż dokumenty uzyskane przez komisję sugerują, że firmy takie jak Amazon zostały specjalnie potraktowane.

Ale to było wczoraj. Cook miał dziś bardziej triumfalny ton. „W niepewnych czasach te wyniki są świadectwem ważnej roli, jaką nasze produkty odgrywają w życiu naszych klientów, oraz nieustających innowacji Apple” – powiedział w komunikacie prasowym dotyczącym wyników finansowych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook