Różności i nowinki technologia

Apple oficjalnie zezwala Twojemu iPhone’owi na znajdowanie zagubionych produktów innych firm

Apple oficjalnie otwiera swoją sieć śledzenia Find My dla firm zewnętrznych (tak jak obiecał w zeszłym roku). Teraz każdy producent sprzętu może dodać obsługę oprogramowania dla zlokalizowanej sieci Apple, aby śledzić brakujące elementy – pod warunkiem, że grają przez Zasady dotyczące akcesoriów Apple Made for iPhone (MFi).

Pierwsza fala elementów, które można teraz śledzić od dziś, obejmuje e-rowery VanMoof S3 i X3, bezprzewodowe słuchawki douszne Belkin SoundForm Freedom True oraz znacznik śledzący Chipolo One Spot – z których wszystkie mogą teraz polegać na sieci Bluetooth firmy Apple (która obejmuje miliony iPhone’ów, iPadów i Maców).

Użytkownicy będą mogli dodawać te urządzenia do zaktualizowanej aplikacji Znajdź mój od dzisiaj i śledzić je w tej aplikacji w taki sam sposób, w jaki śledziliby każdy brakujący produkt Apple.

Kompatybilny z Chipolo lokalizator One Spot.

Apple twierdzi, że urządzenia innych firm, które chcą dodać wsparcie, będą musiały złożyć wniosek w ramach programu MFi firmy dla autoryzowanych akcesoriów i „przestrzegać wszystkich zabezpieczeń prywatności sieci Find My, na których polegają klienci Apple”. Zatwierdzone produkty będą miały nową plakietkę „Works with Apple Find My”, informującą klientów, że są zgodne z siecią Apple.

Ponadto firma Apple ogłosiła, że ​​będzie oferować specyfikację chipsetu dla zewnętrznych producentów sprzętu do integracji z systemami ultraszerokopasmowymi w nowszych telefonach Apple w celu jeszcze dokładniejszego śledzenia w przyszłości. Od dawna mówi się również, że Apple pracuje nad własnym produktem AirTags, który oferowałby podobne śledzenie oparte na UWB.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook