FotoNowościTelefony

Apple ogłasza nowy iPad Air, który wygląda bardziej jak iPad Pro, zaczynając od 599 USD

Apple prezentuje dziś nowego iPada Air, który wygląda bardzo podobnie do iPada Pro firmy. To znacząca zmiana w projekcie w stosunku do obecnego Air, który został przywrócony do życia w zeszłym roku, aby siedzieć pomiędzy iPadem a iPadem Pro. Zeszłoroczny Air ma grubą górną i dolną ramkę oraz przycisk Touch ID, ale ten nowy iPad Air ma znacznie cieńsze ramki wokół wyświetlacza.

Nowy iPad Air firmy Apple wygląda jak odświeżenie projektu iPada Pro i będzie dostępny w przyszłym miesiącu w cenie od 599 USD.

Apple używa większego 10,9-calowego wyświetlacza Liquid Retina (2360 x 1640) w tym nowym iPadzie Air, który jest w pełni laminowany z obsługą True Tone i powłoką przeciwodblaskową. Aby wcisnąć ten wyświetlacz, Apple przeniósł czytnik linii papilarnych Touch ID na przycisk zasilania u góry. To sprawia, że ​​jest to pierwszy iPad z biometrią wbudowaną w przycisk zasilania.

Niektóre z nowych kolorów Apple iPad Air.

W nowym iPadzie Air Apple wprowadza duże zmiany w chipach zasilających ten tablet. Będzie zasilany przez A14 Bionic firmy Apple, układ 5 nm z sześciordzeniowym procesorem (dwa wysokie, cztery niskie) i 11,8 miliardami tranzystorów. Apple obiecuje 40-procentową poprawę wydajności w stosunku do ostatniego iPada Air i ulepszoną obsługę grafiki, dzięki nowemu czterordzeniowemu procesorowi graficznemu.

Apple twierdzi, że jest to „najbardziej zaawansowany chip”, jaki kiedykolwiek wyprodukował, i zawiera nawet określone akceleratory uczenia maszynowego, z których będą mogły korzystać aplikacje. Firma Apple zaprezentowała dziś podczas swojego wydarzenia prasowego różnorodne aplikacje, obiecując, że twórcy aplikacji będą mogli wykorzystać moc tego nowego chipa do swoich aplikacji.

Nowy Touch ID na przycisku zasilania.

Apple przełącza się również na USB-C na iPadzie Air, podobnie jak iPad Pro, i będzie obsługiwał ładowanie 20 W i transfer danych 5 Gb / s. Wi-Fi 6 jest również uwzględnione, a opcjonalne modele LTE będą dostępne, a Apple obiecuje 60 procent szybszą łączność LTE.

Po stronie aparatu Apple pożyczył nawet 12-megapikselowy tylny aparat z iPada Pro i ulepszył go o ulepszoną stabilizację wideo na antenie. Do Air’a dołączona jest przednia 7-megapikselowa kamera FaceTime HD z funkcją Smart HDR i obsługą przechwytywania wideo 1080p 60 kl./s.

Ten nowy iPad Air obsługuje klawiaturę Apple Magic Keyboard.

Ten najnowszy iPad Air będzie również obsługiwał (nowy) Apple Pencil 129 USD, który magnetycznie mocuje się do tabletu. Akcesoria Apple Magic Keyboard za 299 USD również zostaną dołączone do tego iPada Air, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej podobny do iPada Pro firmy Apple. Nowy iPad Air będzie również obsługiwał etui Apple Smart Keyboard Folio za 179 USD i nowe etui Smart Folio za 79 USD.

Apple wyraźnie odświeżył iPada Air, aby większość funkcji iPada Pro była w bardziej przystępnej cenie. W iPadzie Air nadal brakuje wyświetlacza o wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz, który można znaleźć w iPadzie Pro, obsługi Face ID i nowego aparatu lidarowego. Jeśli to wszystko, bez czego możesz żyć, to iPad Air wygląda na solidną alternatywę.

Apple twierdzi, że nowy iPad Air będzie dostępny w przyszłym miesiącu w pięciu kolorach: srebrnym, gwiezdnej szarości, różowo-złotym, zielonym i błękitnym, w cenie od 599 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook