RTV

Apple ogłasza nowy Mac mini oparty na Arm z chipem M1, zaczynający się od 699 USD

We wtorek Apple ogłosił nowy Mac mini, pierwszy od 2018 roku, wyposażony w nowy, specjalnie zaprojektowany układ M1 oparty na Arm, dołączający do nowego MacBooka Air jako drugie urządzenie Apple Silicon ogłoszone podczas imprezy „One More Thing”. Nowy komputer stacjonarny będzie zaczynał się od 699 USD, o 100 USD taniej niż poprzednio wydany Mac mini sprzed dwóch lat.

Apple twierdzi, że nowy Mac mini jest do 60 procent bardziej energooszczędny dzięki chipowi M1. Firma twierdzi również, że urządzenie ma „3x szybszy procesor” i „6x szybszą grafikę” z opcjami do 16 GB pamięci RAM i do 2 TB pamięci półprzewodnikowej. Apple twierdzi, że maszyna może również obsługiwać zewnętrzny wyświetlacz 6K z opcjami portu wyświetlacza, w tym Thunderbolt i USB 4.

: Apple

Przejście na własne, niestandardowe procesory zostało okrzyknięte przez CEO Tima Cooka „historycznym dniem dla komputerów Mac”, kiedy firma ogłosiła od dawna plotki o przejściu na tegoroczny WWDC w czerwcu. I to nie jest hiperbola: przejście na komputery Mac oparte na Arm i odejście od chipów Intela jest jedną z najważniejszych decyzji dotyczących produktu w historii firmy i będzie miało znaczący i długotrwały wpływ zarówno na szerszą branżę technologiczną, jak i na macOS, iOS i ekosystemy iPadOS.

Rozwijamy… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić wraz z naszym Blog na żywo „One More Thing” firmy Apple aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook