Gry

Apple ogłasza pakiet subskrypcji Apple One dla Muzyki, TV Plus i nie tylko

Od dawna plotkowany pakiet łączący Apple Music, Apple TV Plus, Apple Arcade, Apple News Plus i iCloud jest już dostępny. Apple zapewni klientom różne opcje łączenia usług przesyłania strumieniowego w nowym pakiecie Apple One.

Istnieją trzy rodzaje pakietów: Indywidualne, Rodzinne i Premier. Plan Indywidualny zapewnia abonentom Apple Music, Apple TV Plus, Apple Arcade i pamięć masową iCloud (50 GB) za 14,95 USD miesięcznie. Abonament rodzinny obejmuje te same aplikacje, ale z 200 GB miejsca na dane w iCloud. To 19,95 dolarów miesięcznie. Plan Premier zapewnia abonentom Apple Music, Apple TV Plus, Apple Arcade, 2 TB przestrzeni dyskowej iCloud, Apple News Plus i nowo ogłoszonego Apple Fitness Plus za 29,95 USD miesięcznie. Fitness Plus to nowa usługa abonamentowa, która zostanie uruchomiona przed końcem roku i obejmuje między innymi treningi jogi, jazdę na rowerze, bieganie, mięśnie brzucha i siłowe. Samo kosztuje 9,99 USD miesięcznie.

Według Apple plan indywidualny pozwala zaoszczędzić ponad 6 USD miesięcznie w oparciu o standardowe miesięczne ceny aplikacji, podczas gdy plan rodzinny zapewnia oszczędności w wysokości 8 USD miesięcznie. Plan Premier pozwala zaoszczędzić ponad 25 USD miesięcznie.

Według informacji prasowej zakupy Apple One obejmują 30-dniowe bezpłatne wersje próbne aplikacji, których ludzie jeszcze nie mają. Klienci będą obciążani raz w miesiącu za wszystkie usługi zawarte w ich pakiecie i mogą w dowolnym momencie zmienić lub anulować plan, z którego korzystają. Klienci, którzy wybiorą plan Family i Premier, mogą dodać maksymalnie sześciu członków rodziny. Apple One będzie dostępny od jesieni w ponad 100 krajach i regionach.

Bloomberg wcześniej informowaliśmy, że Apple One przygotowuje się do premiery wraz z nową linią iPhone’ów Apple tej jesieni. Różne plany są skierowane do różnych typów klientów. Tak jak Bloomberg Zauważył, że rodzina korzystająca z jednego planu, który łączy Apple Music (9,99 USD miesięcznie), Apple TV Plus (4,99 USD miesięcznie) i Apple Arcade (4,99 USD miesięcznie) najprawdopodobniej kupiłaby plan z dodatkową przestrzenią dyskową iCloud. Dzięki pakietowi mogli zaoszczędzić miesięcznie pieniądze na różnych usługach.

Apple podobno od lat pracuje nad pakietem i łatwo zrozumieć, dlaczego. Dział usług firmy rośnie, a CEO Tim Cook nazwał to obszarem, w który Apple chce inwestować. Ponadto usługi pakietowe to dobry sposób na wzajemną promocję: ludzie mogą chcieć Apple Music, ale nie Apple TV Plus, ale łączenie Apple TV Plus z Muzyką może pomóc Apple w zwiększeniu ogólnego wykorzystania nowej platformy rozrywkowej, jednocześnie zbierając miesięczne przychody. Pomyśl, jak Amazon łączy Amazon Prime Video i Amazon Music z ogólną opłatą subskrypcyjną Prime.

Większy interes polega na tym, że Apple tworzy ekosystem, który jest trudniejszy do opuszczenia. Jeśli ktoś ma swoje zasoby gier, muzyki i rozrywki w jednym miesięcznym pakiecie subskrypcji, może to zniechęcić go do korzystania z alternatywnych aplikacji, takich jak Spotify. Apple tworzy ekosystem, który zaspokaja potrzeby ludzi i jednocześnie rozwija swój sektor usług. Pakiety mogą pomóc w generowaniu stałego, spójnego przepływu miesięcznych przychodów i miejmy nadzieję, że po drodze sprzedadzą więcej sprzętu. Jeśli wszystko jest na iPhone’ach lub iPadach ludzi, prawdopodobnie po prostu uaktualnią te urządzenia i pozostaną w ekosystemie, niż na przykład przejście na urządzenie z Androidem.

W każdym razie na to liczy Apple. Hej, zadziałało dla Amazon.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook