Nowości

Apple ogłasza zaktualizowany 10,2-calowy iPad ósmej generacji za 329 USD

Firma Apple ogłosiła ósmą wersję swojego podstawowego iPada: aktualizację podstawowego tabletu o przekątnej 10,2 cala, która ulepsza procesor do szybszego chipsetu A12 (ostatnio widziano w modelach iPada Air i iPada mini z 2019 r.), Jednocześnie zachowując ten sam punkt cenowy 329 USD. Klienci z sektora edukacji będą również mogli kupić nowego iPada po obniżonej cenie 299 USD.

Czip A12 po raz pierwszy przenosi możliwości przetwarzania „Neural Engine” firmy Apple do iPada klasy podstawowej, obiecując dwukrotnie wyższą wydajność graficzną. Apple twierdzi, że nowy model będzie nadal pasował do istniejących obudów, w tym do obudowy klawiatury i tych wykonanych przez Logitech. Nadal będzie działać z Apple Pencil pierwszej generacji, podobnie jak poprzedni model.

Nowy iPad będzie również działał z iPadOS 14 i będzie oferował nowe funkcje, które Apple pokazał w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania, w tym nowe funkcje Apple Pencil, takie jak ręczne wprowadzanie tekstu.

Niestety wydaje się, że Apple nadal trzyma się swojego zastrzeżonego portu Lightning na zaktualizowanym iPadzie zamiast portu USB-C używanego przez laptopy Apple, iPada Pro i właśnie ogłoszonego iPada Air. Posiada również standardowy przycisk Home Touch ID, co jest coraz rzadsze w ofercie produktów Apple.

Apple ogłosił zeszłej jesieni siódmą generację iPada, rozszerzając 9,7-calowy wyświetlacz, który był podstawą oferty firmy przez lata, na większy 10,2-calowy panel. Tegoroczna aktualizacja jest mniej dramatyczna, chociaż dodatkowa moc obliczeniowa wydaje się być mile widzianym dodatkiem.

Nowy iPad będzie dostępny w kolorze gwiezdnej szarości, srebrnym i złotym w konfiguracjach 32 GB i 128 GB. Dostępna będzie również konfiguracja LTE (od 459 USD). Zamówienia przedpremierowe na nowego iPada ósmej generacji rozpoczynają się dziś, przed premierą 18 września.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook