Różności i nowinki technologia

Apple po cichu ujawnia, że ​​Watch Series 6 będzie pierwszym z układem lokalizatora U1

We wrześniu 2019 roku Apple dodał nową funkcję do iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro, nie mówiąc ani słowa na scenie – i zrobił to ponownie dzisiaj, dzięki Apple Watch Series 6.

Cechą jest ultraszerokopasmowy układ lokalizacyjny U1 firmy Apple, który pozwala tym urządzeniom znaleźć się nawzajem, znaleźć inne gadżety wyposażone w podobną technologię, a nawet bezpiecznie odblokować samochód i drzwi bez wyciągania iPhone’a z kieszeni.

Funkcja błysnęła przez krótką chwilę podczas dzisiejszej prezentacji, ukryta na tym slajdzie, który ledwo udało nam się wyświetlić na ekranie:

Przeglądając oficjalną stronę porównującą specyfikacje Apple Watch, widzimy, że tak tylko seria 6 o wartości 399 USD, która otrzymuje układ U1, a nie nowy zegarek Apple Watch SE. Nie ma go też w serii 5 i brakowało go również w ogłoszeniu iPhone SE z 2020 roku.

Nie jest jasne, kiedy Apple rzeczywiście zrobi coś znaczącego z tą funkcją, i prawdopodobnie dlatego firma do tej pory nie zrobiła z tego wielkiej rzeczy. Apple ma nadzieję dodać go do swojego pomysłu na cyfrowe kluczyki do samochodu w niezbyt odległej przyszłości i jest częścią konsorcjum promującego tę technologię. Ale nie jest jasne, czy na pokładzie są jacyś producenci samochodów: pierwsza iteracja koncepcji klucza cyfrowego będzie polegać na podłączeniu urządzenia wyposażonego w NFC do samochodu.

Może również pomóc Apple w stworzeniu potężnego sposobu wyszukiwania zgubionych przedmiotów. Firma Apple niedawno zaoferowała gałązkę oliwną firmom, które sprzedają urządzenia śledzące oparte na GPS i Bluetooth, oferując rozszerzenie swojej sieci Find My na ich urządzenia. Od dawna krążą pogłoski, że pracuje nad urządzeniem „AirTag”, którego można używać bardziej dokładny tracker płytek. Przyklejasz go do przedmiotu lub wrzucasz do torby, a urządzenie U1 może teoretycznie pokazać, gdzie dokładnie ukrywa się pilot, torebka, klucze lub torba na laptopa.

Ale do tej pory U1 był śmiesznie ograniczony do sposobu udostępniania zdjęć innemu użytkownikowi iPhone’a w tym samym pokoju. Mamy nadzieję, że przynajmniej Apple pozwoli wkrótce Twojemu iPhone’owi i zegarkowi znaleźć się nawzajem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook