Nowości

Apple prezentuje wygląd swojego pierwszego pływającego sklepu

Najnowszy sklep detaliczny Apple dokonał porównań z pływającą latarnią, z unikalnym projektem obejmującym szklaną kopułę, która znajduje się bezpośrednio na wodzie w zatoce Marina w Singapurze. Po raz pierwszy ujrzeliśmy sklep, trzeci w Singapurze i 512. na świecie, kilka tygodni temu, a producent iPhone’a udostępnił teraz nowe zdjęcia wnętrza budynku, które zostanie otwarte dla zwiedzających w czwartek, 10 września.

Sklep nazywa się Apple Marina Bay Sands i znajduje się w luksusowej dzielnicy Singapuru, pełnej sklepów, restauracji oraz hotelu i kasyna Marina Bay Sands. Kula jest zbudowana ze 114 pojedynczych kawałków szkła utrzymywanych na miejscu przez 10 pionowych słupków (termin architektoniczny określający wsporniki między taflami szkła w oknie), a Apple twierdzi, że kopuła jest pierwszą tego rodzaju konstrukcją: wszystko- szklane iw pełni samonośne.

Widok wnętrza kopuły, przedstawiający pionowe słupki, niestandardowe przegrody i oculus.
: Apple

Na wewnętrznej ścianie kuli znajdują się przegrody, które tworzą cień i to, co Apple nazywa „efektem nocnego oświetlenia”. Na szczycie kuli znajduje się oculus, który wpuszcza światło słoneczne, co według Apple zostało zainspirowane Panteonem w Rzymie. Oprócz hali sklepowej ze wszystkimi typowymi gadżetami na wystawie, kopuła mieści ekran wideo i część wypoczynkową, w której można organizować różne wykłady i samouczki, które Apple lubi podawać w swoich sklepach.

Pod kopułą i powierzchnią zatoki jest niższy poziom. Apple twierdzi, że w tej przestrzeni znajduje się „pierwsza podwodna sala konferencyjna”, w której „przedsiębiorcy i programiści zainteresowani szkoleniem i poradami mogą spotkać się z członkami zespołu Apple”.

Sklep zawiera ekran wideo do prezentacji, samouczków i wykładów.
: Apple

Główna hala sklepowa oferuje panoramiczne widoki na Marina Bay.
: Apple

Apple Marina Bay Sands to trzeci sklep firmy w Singapurze.
: Apple

„Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani otwarciem zapierającego dech w piersiach Apple Marina Bay Sands w Singapurze, opierając się na naszym zaangażowaniu w to wyjątkowe miejsce, które rozpoczęło się ponad 40 lat temu” – powiedział wiceprezes Apple ds. Handlu detalicznego i ludzi, Deirdre O’Brien , w oświadczeniu prasowym. „Nasz pełen pasji i utalentowany zespół jest gotowy powitać tę społeczność w naszym nowym sklepie i zapewnić opiekę i wsparcie, które kochają nasi klienci na całym świecie”.

Ale być może najbardziej imponująca rzecz w nowym sklepie wcale nie jest fizyczna, jest to coś, co zapewnia personel. Według Apple, 148-osobowy zespół Marina Bay Sands mówi łącznie 23 językami: fakt, który sprawia, że ​​sklep jest bardziej przyjazny dla odwiedzających niż jakikolwiek architektoniczny rozkwit.

Aby przyjrzeć się bliżej wnętrzu sklepu, obejrzyj ten film z lokalnego źródła wiadomości w Singapurze, Mothership.sg:

WIRTUALNY SPACER PO APPLE MARINA BAY SANDS Sprawdź, jak wejść do outletu, a także do wnętrza sklepu w jego wyjątkowej kopułowej architekturze osadzonej na wodzie.

Wysłane przez Mothership.sg w poniedziałek, 7 września 2020 rZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook