Różności i nowinki technologia

Apple przedstawia Apple Watch Series 6 z możliwością pomiaru poziomu tlenu we krwi

Apple ogłosił Apple Watch Series 6, najnowszy z linii popularnych smartwatchów. Model Series 6 zachowuje ten sam ogólny projekt, który wprowadzono w Apple Watch Series 4 i kontynuowano w serii 5, ale dodaje szereg nowych czujników, aby umożliwić takie rzeczy, jak monitorowanie tlenu we krwi i lepsze śledzenie snu.

Apple twierdzi, że seria 6 może mierzyć poziom tlenu we krwi w około 15 sekund, używając zarówno światła czerwonego, jak i podczerwieni. Firma twierdzi, że współpracuje z sieciami zdrowia, aby rozpocząć badania na dużą skalę przy użyciu nowej funkcji pomiaru tlenu we krwi, w tym testy, aby sprawdzić, czy może wykryć, czy dana osoba jest zarażona COVID-19.

Wersja produktu (RED) zegarka Apple Watch Series 6.

Seria 6 jest również wyposażona w nowy procesor S6, który zapewnia do 20 procent wyższą wydajność. Opiera się na wewnętrznym chipie Apple A13 i wprowadza pierwszą dużą aktualizację wydajności zegarka Apple Watch od czasu serii 4, biorąc pod uwagę, że zeszłoroczny model z serii 5 korzystał z tego samego procesora S4 (przemianowanego na S5 z innymi dodatkami, takimi jak kompas i nowy kontroler wyświetlacza).

Apple Watch Series 6 jest zasilany przez nowy procesor S6.

Seria 6 będzie dostępna w kolorze złotym, grafitowym, niebieskim lub w nowej wersji produktu (CZERWONA) z efektownym czerwonym wykończeniem. Apple twierdzi, że modele aluminiowe są wykonane w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, podobnie jak nowsze modele MacBooka Pro. Ponadto Apple zapowiada nowy pasek o nazwie „Solo Loop”, który jest wykonany z jednego kawałka silikonu, bez żadnych sprzączek ani regulacji. Jest dostępny w wielu stylach i siedmiu różnych kolorach. Istnieje również pleciona pętla Solo wykonana z przędzy, która jest dostępna w pięciu kolorach. Wreszcie Apple wypuszcza nowy skórzany pasek z linkami.

Nowy pasek Solo Loop nie ma sprzączek ani zapięć.

Pleciona pętla Solo jest wykonana z przędzy.

Seria 6 będzie działać pod kontrolą systemu watchOS 7, który Apple ujawnił na WWDC na początku tego roku. Aktualizacja oprogramowania – dostępna dla wszystkich modeli z serii 3 – dodaje natywną obsługę śledzenia snu, ale seria 6 przeniesie tę funkcję jeszcze bardziej dzięki dedykowanym czujnikom. Inne ważne aktualizacje wprowadzone w systemie watchOS 7 obejmują przemianowaną aplikację Fitness z nowymi treningami, funkcją mycia rąk dostosowaną do trwającej pandemii COVID-19, bogatszymi komplikacjami i możliwością udostępniania zegarków innym osobom.

Ponadto Apple debiutuje nową funkcją o nazwie Family Setup, która umożliwia rodzicom konfigurowanie zarządzanych zegarków Apple dla ich dzieci, które nie mają własnych iPhone’ów. Rodzice będą mogli zarządzać tym, do kogo dziecko może wysyłać wiadomości lub dzwonić z zegarka, ustawiać alerty lokalizacji, dodawać tryby nie przeszkadzać w czasie zajęć szkolnych, a nowa tarcza zegarka od razu poinformuje nauczycieli, że zegarek jest w trybie DND. Konfiguracja rodzinna wymaga komórkowego modelu zegarka Apple Watch i będzie dostępna u kilku operatorów w dniu premiery.

Konfiguracja rodzinna umożliwia rodzicom zdalne zarządzanie zegarkiem Apple Watch dziecka.

Apple debiutuje także nową usługą dla Apple Watch o nazwie Fitness Plus, usługą subskrypcji do wirtualnych treningów i ulepszonych funkcji śledzenia kondycji. Kosztuje 9,99 USD miesięcznie lub 79,99 USD rocznie. Fitness Plus można również kupić w pakiecie z innymi usługami subskrypcyjnymi Apple, takimi jak Apple Music, News Plus i TV Plus.

Apple Watch Series 6 będzie dostępny od 399 USD za model 40 mm, w tej samej cenie, co poprzednia seria 5. Jest dostępny od dziś, 15 września, a wysyłka rozpocznie się w piątek, 18 września. W ramach swoich wysiłków na rzecz zmniejszenia ilości odpadów Apple twierdzi, że nie będzie zawierał zasilacza USB w pudełku z zegarkiem Series 6, tylko kabel do ładowania.

Oprócz serii 6 firma Apple ogłosiła również Apple Watch SE, tańszy model, który ma funkcje zeszłorocznej serii 5.

Rozwijamy… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić go razem z nasz live blog Apple „Time Flies” aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook