Oprogramowanie

Apple przeprasza WordPressa, w końcu nie zmusi darmowej aplikacji do dodawania zakupów

W piątek w Internecie wybuchł niewielki wybuch, aby dowiedzieć się, że Apple skutecznie zmusił WordPress do zarabiania na nim wolny app – zmuszając go do sprzedaży planów premium i niestandardowych nazw domen pozornie tylko po to, aby Apple mógł uzyskać tradycyjną redukcję o 30 procent.

Jednak pewnego popołudnia i wieczoru, pełnego zaskoczenia i oburzenia, Apple wycofuje się. Firma wydaje rzadkie przeprosiny i mówi, że WordPress nie będzie już musiał dodawać zakupów w aplikacji teraz, gdy wszystko zostało powiedziane i zrobione.

Oto pełne oświadczenie Apple:

Uważamy, że problem z aplikacją WordPress został rozwiązany. Ponieważ programista usunął wyświetlanie opcji płatności za usługi z aplikacji, jest to teraz bezpłatna samodzielna aplikacja i nie musi oferować zakupów w aplikacji. Poinformowaliśmy dewelopera i przepraszamy za wszelkie zamieszanie, które spowodowaliśmy.

Zauważysz, że Apple pozycjonuje to jako programistę – WordPress – wykonując właściwą rzecz i usuwając „wyświetlanie opcji płatności za usługę z aplikacji”. O ile wiem, jest technicznie prawda. Ale o ile wiem, to się dzisiaj nie wydarzyło: stało się to kilka tygodni lub miesięcy temu.

Chociaż od wczoraj aplikacja WordPress nie sprzedawała ani jednej rzeczy i nie wspominała nawet o płatnym planie „Wordpress.com”, chyba że zastosowałeś mało prawdopodobne obejście, udało mi się w ten weekend znaleźć innego dziennikarza, który miał znacznie starszą wersję aplikacji, taką z dedykowaną zakładką „Plany”, w której wymieniono niektóre z różnych planów dostępnych dla klientów premium:

To powiedziawszy, moje źródło powiedziało mi, że nie ma możliwości zakup którykolwiek z tych planów – i zostały już usunięte do czasu, gdy programista WordPress Matt Mullenwag powiedział nam, że Apple z powodzeniem zmusił go do dodania zakupów w aplikacji Apple (IAP). (Pierwotnie powiedział, że Apple zablokował mu możliwość aktualizacji aplikacji, chyba że doda Apple IAP w ciągu 30 dni).

Co więcej, Mullenwag powiedział nam, że wcześniej oferował usunięcie innych wzmianek o płatnych planach z aplikacji (nawet obejścia, takie jak gdy użytkownik wyświetla podgląd własnej strony internetowej WordPress, a następnie przechodzi do WordPress.com), tylko po to, by mieć te sugestie odrzucone przez Apple.

Tak więc, zgodnie z moją najlepszą wiedzą, to nie jest ponownie zawalanie się WordPressa. Wygląda na to, że Apple po prostu zdecydował, że próba wyodrębnienia jej z bezpłatnej aplikacji – poprzez wymuszenie zakupów w aplikacji – nie jest dziś wartą śmierci.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook