Różności i nowinki technologia

Apple przywróciło ukochaną lupę do zaznaczania tekstu w iOS 15

Szkło powiększające do zaznaczania tekstu firmy Apple pojawiło się ponownie w wersji beta iOS 15, a własna witryna Apple potwierdza jego powrót, wymieniając ją jako funkcję. Przywrócenie tej funkcji jest odwrotnością od momentu, gdy Apple podjął decyzję o zrzuceniu jej w iOS 13, co jest dość rzadkim zjawiskiem: Apple zwykle nie wraca po tym, jak coś z niego wyczyści (przywrócenie przełączników nożycowych w klawiaturach po latach przełączników motylkowych jest godnym uwagi wyjątkiem). Powrót tego małego wyskakującego okienka jest jednak mile widziany: mogę mówić tylko za siebie, ale od premiery iOS 13 ciągle zmagam się z pomocną małą lupą.

Nowa wersja lupy tekstu wydaje się być nieco mniejsza niż stara (jeśli zapomniałeś, jak wyglądała, możesz zobaczyć tutaj świetną demonstrację), ale jest przynajmniej lepsza niż nic, co się pojawia w iOS 13 i 14.

Lista funkcji na Strona Apple iOS 15. Czy nie chcieliśmy wybrać dokładnie takiego tekstu, jaki chcieliśmy wcześniej?

Rozwiąże przynajmniej największy problem obecnego systemu zaznaczania: kciuk zakrywa tekst, który próbujesz zaznaczyć, co sprawia, że troszke trudne aby zobaczyć, co jest zaznaczone, dopóki nie podniesiesz kciuka z ekranu. Wtedy, jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie westchniesz, widząc, że wybrano niewłaściwą rzecz, a następnie zmagasz się z uchwytami do zaznaczania tekstu, aby spróbować podkreślić to, do czego faktycznie dążyłeś (przez cały czas mrużąc oczy na małym ekranie).

Nie zawsze jest tak źle, ale zaznaczenie tekstu w iOS 14 pozostawia wiele do życzenia (a tym czymś jest lupa).

iOS 15 jest obecnie we wczesnej wersji beta, więc wszystko, co widzimy teraz, może ulec zmianie – Apple zawsze może sprawić, że szkło powiększające będzie bardziej widoczne na podstawie opinii, jeśli wydaje się, że wiele osób nadal ma problemy. Chociaż ta funkcja nie jest całkiem wystarczy, że zaryzykuję pobranie pierwszej bety dla programistów, myślę, że może to skłonić mnie do natychmiastowego pobrania pierwszej publicznej bety, gdy się pojawi.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook