Oprogramowanie

Apple Shortcuts jest świetny, ale wymaga przełącznika powiadomień

Aplikacja Apple Shortcuts to fantastyczny element systemu iOS, prawie nieograniczony zakątek systemu operacyjnego, który pozwala użytkownikom zautomatyzować prawie wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy, ograniczony jedynie wyobraźnią i umiejętnością korzystania z systemu kodowania Apple (obszerna kolekcja Federico Viticci na MacStories to świetne miejsce do rozpoczęcia.) Ale Skróty mają tak okropny problem, że sprawiają, że jest to jedna z najbardziej irytujących części mojego telefonu, zamiast jednej z najbardziej przydatnych: Apple nalega, aby zawsze wyświetlać powiadomienia, gdy coś robię, i jest to praktycznie niemożliwe do wyłączenia.

Tak, zdaję sobie sprawę, że istnieje wyjątkowo nieprzyjemny hack dotyczący wyłączania powiadomień w Skrótach na poziomie globalnym. Sztuczka, zgodnie z opisem HowToGeek, polega na przechodzeniu do części ustawień Czas przed ekranem i przełączaniu się między tygodniami w tę i z powrotem, aby nakłonić oprogramowanie do uzyskania dostępu do standardowego menu powiadomień w aplikacji Skróty.

Jest z tym kilka problemów, w tym fakt, że jest to denerwujące, wymaga grzebania w tym, co prawie na pewno jest usterką, i niezwykle trudno jest ponownie włączyć powiadomienia, jeśli je wyłączysz (ponieważ będziesz musiał wrócić do w zeszłym tygodniu włączono powiadomienia w Czas przed ekranem, aby wrócić do tego samego menu). Jest to również ustawienie globalne: albo wchodzisz all-in na banerach Skrótów, albo całkowicie je wyłączasz.

Zakładam, że Apple nakazuje powiadomienia, ponieważ Skróty niezwykle potężne narzędzia do automatyzacji rzeczy na iPhonie i łatwo sobie wyobrazić, że ich użycie jest pozbawione skrupułów.

Rzecz w tym, że funkcja Skróty polega na tym zautomatyzować rzeczy w tle, z którymi nie chcę mieć do czynienia, niezależnie od tego, czy jest to automatyczne wyłączanie blokady obrotu, gdy otwieram lub zamykam aplikację, otwieram aplikację z niestandardową ikoną lub zmieniam tapetę, gdy poziom naładowania baterii jest niski. Duże rażące powiadomienie za każdym razem, gdy coś robię, umniejsza ten pomysł. Chcę, aby mój telefon był cicho pomocny i nie krzyczał mi w twarz za każdym razem, gdy robi to, o co go poprosiłem.

Moim nowym ulubionym zastosowaniem skrótów jest niedawno dodana możliwość automatycznego włączania i wyłączania blokady obrotu w iOS 14.5 tylko gdy korzystam z aplikacji do odtwarzania wideo, takich jak Apple TV Plus lub YouTube. Skrót działa niesamowicie, ale jest zepsuty przez fakt, że za każdym razem, gdy otwieram lub zamykam YouTube (lub inne aplikacje, w których go skonfigurowałem), tracę górną część ekranu na powiadomienie ostrzegające mnie, że tak, telefon robi dokładnie to, do czego go zaprogramowałem. (To jest długo również powiadomienie, które często znika po kilku sekundach).

Jedyne, o co proszę, to jakiś kompromis. Apple nie musi w pełni nuke powiadomień dla skrótów. Ale firma mogłaby z łatwością zezwolić, aby określone automatyzacje miały opcję cichego działania w tle w poszczególnych przypadkach – dając użytkownikom to, co najlepsze z obu światów.

Piłka jest na twoim korcie, Apple. A WWDC (z przypuszczalnym ujawnieniem iOS 15) jest już za kilka tygodni. Skrzyżowane palce.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook