NowościOprogramowanieTelefony

Apple sprawia, że ​​Final Cut Pro X działa lepiej w przypadku zdalnej i wspólnej edycji wideo

Firma Apple ogłosiła nową dużą aktualizację Final Cut Pro X, która dodaje kilka nowych ulepszeń do przepływów pracy proxy, dzięki czemu oprogramowanie jest znacznie bardziej przystosowane do zdalnej i wspólnej edycji filmów. Aktualizacja 10.4.9 dodaje również kilka innych przydatnych nowych funkcji, w tym funkcję „Smart Conform” opartą na uczeniu maszynowym, która może automatycznie przycinać filmy dla platform mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Snapchat i Twitter.

Pliki proxy to mniejsze wersje oryginalnego klipu o niższej rozdzielczości, zaprojektowane w celu ułatwienia edycji na komputerach o niższej mocy lub w trybie offline (na przykład na laptopie w domu, ponieważ nie możesz uzyskać dostępu do komputera Mac Pro o dużej mocy Twojej firmy podczas zamykania) gabinet). Nowa aktualizacja Final Cut Pro X ułatwia teraz przenoszenie całości projektu proxy na inne urządzenie, w tym plików innych niż proxy, takich jak obrazy, tytuły lub ruchoma grafika – co oznacza, że ​​możesz łatwo udostępniać znacznie mniejszą wersję projektu wideo , w pełni zdalnie edytuj, a następnie przekaż go z powrotem do głównego komputera w celu ostatecznej korekcji kolorów, efektów i eksportu.

Final Cut Pro X zyskuje również bardziej elastyczne opcje proxy dla jeszcze mniejszych rozmiarów projektów: obsługuje teraz tworzenie serwerów proxy w rozdzielczościach 50, 25 i 12,5 procent oraz obsługuje formaty ProRes i H.264. Ponadto klipy, które nie mają plików proxy – albo dlatego, że nie miałeś czasu ich skompresować, albo ponieważ są już skompresowane – mogą być teraz używane razem z klipami proxy (wcześniej Final Cut Pro po prostu nie pokazywał tych klipów obok pliki proxy).

Inną ważną nową funkcją wprowadzoną w tej aktualizacji jest Smart Conform, która wykorzystuje uczenie maszynowe do automatycznej analizy klipów wideo pod kątem „dominującego ruchu”, a następnie automatycznie przycina je do określonego rozmiaru – w tym kwadratowe i pionowe klipy na Instagram i inne platformy. Apple trochę nadrabia zaległości, biorąc pod uwagę, że Adobe dodało już podobną funkcję do Premiere Pro w swojej ostatniej dużej aktualizacji. Ale i tak powinien być przydatnym dodatkiem dla użytkowników Final Cut.

W nowej aktualizacji dostępnych jest również wiele innych ulepszeń, w tym nowe wtyczki do plików Canon i RED RAW, które dodają obsługę Metal, umożliwiając odtwarzanie plików 8K Canon Cinema RAW Light po raz pierwszy i szybsze transkodowanie 8K dla plików RED RAW . Nowa aktualizacja dodaje również uproszczone polecenie do przechodzenia dźwięku między dwoma klipami oraz możliwość wyświetlenia korekty ISO, temperatury kolorów i przesunięcia ekspozycji dla ustawień ProRes RAW bezpośrednio w inspektorze, a także innych ulepszeń.

Nowa wersja Final Cut Pro X jest już dostępna jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych właścicieli w Mac App Store. Apple odnawia również 90-dniową bezpłatną wersję próbną wraz z aktualizacją 10.4.9 – wszyscy klienci będą mogli wypróbować nową wersję Final Cut Pro X przez 90 dni, nawet ci, którzy już skorzystali z poprzedniej wprowadzonej bezpłatnej wersji próbnej w marcu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook