Różności i nowinki technologia

Apple sprawia, że ​​Shazam jest większą częścią Twojego iPhone’a

Apple kupiło aplikację do rozpoznawania muzyki Shazam w 2018 roku, a teraz integruje ją z iOS w inny wielki sposób – nowa funkcja rozpoznawania muzyki może identyfikować utwory odtwarzane wokół Ciebie, a także w aplikacjach na telefonie. Działa nawet, gdy słuchasz muzyki na słuchawkach.

Nowa funkcja jest dostępna jako przełącznik w Centrum sterowania, ale wymaga rozszerzenia deweloper beta systemu iOS 14.2, jeśli chcesz go teraz wypróbować. Ten przełącznik będzie wyglądał jak mała ikona Shazam i wystarczy dotknąć go, aby Twój iPhone zaczął słuchać.

: Apple

Możesz już użyć Siri, aby przywołać Shazama i zidentyfikować piosenki odtwarzane wokół ciebie, ale możliwość identyfikacji muzyki w twoich aplikacjach również może być przydatna – jeśli, powiedzmy, zastanawiasz się, jaką piosenkę wybrał twórca do swojego filmu TikTok lub YouTube.

Co ciekawe, użytkownicy Androida mogą używać Shazam do identyfikowania muzyki odtwarzanej przez słuchawki od czerwca 2019 roku. Nie jest jasne, dlaczego ta funkcja pojawiła się na iOS ponad rok.

Nie jesteśmy jeszcze pewni, kiedy ostateczny system iOS 14.2 może pojawić się z tą funkcją – iOS 14 właśnie został wydany poprzedniego dnia – lub czy może nawet przejść do kolejnej wersji. Ale z nowymi iPhone’ami, które mają zostać uruchomione gdzieś w październiku, być może zobaczymy wtedy wydanie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook