Różności i nowinki technologia

Apple szczegółowo opisuje żywotność baterii swoich nowych MacBooków z ramieniem

Apple wprowadził nowy układ M1, który będzie zasilał nową generację komputerów Mac z systemem Arm. To procesor 5 nm, podobnie jak A14 zasilający jego najnowsze iPhone’y.

Apple twierdzi, że nowy procesor skupi się na wydajności energetycznej i. Ma ośmiordzeniowy procesor, który według Apple oferuje najlepszą na świecie wydajność na wat procesora. Apple twierdzi, że zapewnia taką samą szczytową wydajność, jak typowy procesor laptopa przy jednej czwartej poboru mocy. Mówi się, że ma cztery najszybsze rdzenie procesorów na świecie w połączeniu z czterema rdzeniami o wysokiej wydajności.

W połączeniu z maksymalnie ośmiordzeniowym procesorem graficznym, który według Apple oferuje najszybszą zintegrowaną grafikę na świecie oraz 16-rdzeniowy silnik neuronowy. Ponadto procesor M1 ma kontroler USB 4, mechanizmy kodowania i dekodowania mediów oraz szereg funkcji bezpieczeństwa. Obejmują one sprawdzony sprzętowo bezpieczny rozruch, szyfrowanie i zabezpieczenia w czasie wykonywania.

Wizerunek; jabłko

Apple twierdzi, że chip umożliwia natychmiastowe wybudzenie komputera Mac z trybu uśpienia i zapewnia dobrą wydajność nawet podczas uruchamiania programów 3D lub edycji zdjęć RAW.

Apple twierdzi, że zoptymalizował wszystkie swoje aplikacje pod kątem nowych procesorów. Apple twierdzi, że Final Cut Pro jest do sześciu razy szybsze, a Logic Pro może obsłużyć do trzech razy więcej ścieżek audio. Aplikacje od dostawców zewnętrznych, takich jak Adobe, również nadchodzą, mówi Apple. Lightroom zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku, a Photoshop w przyszłym roku.

Apple oferuje oprogramowanie do tłumaczenia Rosetta 2 dla aplikacji niezoptymalizowanych dla nowych procesorów, a istniejące aplikacje iOS i iPadOS będą również działać natywnie na nowych procesorach.

Rozwijamy… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić wraz z naszym Blog na żywo „One More Thing” firmy Apple aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook