Różności i nowinki technologia

Apple umożliwia teraz automatyczne przenoszenie biblioteki zdjęć iCloud do Zdjęć Google

Firma Apple dodała usługę, która umożliwia automatyczne przesyłanie zdjęć, filmów i albumów z biblioteki zdjęć iCloud do Zdjęć Google (przez MacRumors). Ta funkcja zawiera dokument pomocniczy opisujący procedurę, która polega po prostu na wejściu na stronę privacy.apple.com, zalogowaniu się i przejściu przez proces „prześlij kopię swoich danych”. Apple twierdzi, że transfer potrwa od trzech dni do tygodnia.

Niektóre rzeczy nie zostaną przeniesione: Apple twierdzi, że udostępnione albumy, inteligentne albumy, zawartość strumienia zdjęć, zdjęcia na żywo, niektóre metadane i multimedia, które nie są przechowywane w bibliotece zdjęć iCloud, nie pojawią się na przejażdżce. Ta część dotycząca zdjęć na żywo jest szczególnie uniesiona. iPhone’y domyślnie robią zdjęcia na żywo, a Apple nie wyjaśnia, czy całe zdjęcie zostanie pozostawione, czy tylko otaczający go klip wideo.

Zrzut ekranu autorstwa Mitchell Clark / The Verge

Co jest warte, narzędzie do przesyłania mówi mi, że 10793 moich zdjęć zostanie przesłanych, co jest dokładną liczbą zdjęć w mojej bibliotece. Biorąc pod uwagę, że ponad 2500 z nich jest na żywo, wydaje się, że Apple planuje je przenieść, ale wyciągnęliśmy rękę, aby to wyjaśnić. W chwili pisania tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Apple twierdzi, że ta funkcja nie usunie niczego z biblioteki zdjęć iCloud; po prostu utworzy jego kopię, więc nadal będziesz musiał ręcznie usuwać rzeczy, jeśli nie chcesz ich już przechowywać w iCloud. Ponadto funkcja jest obecnie dostępna tylko dla osób w Australii, Kanadzie, Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinie, Nowej Zelandii, Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chcesz przeskoczyć z iPhone’a na Androida lub po prostu chcesz skorzystać ze Zdjęć Google, to narzędzie powinno zapewnić łatwy sposób na szybkie przeniesienie wszystkich zdjęć do usługi bez konieczności ich ponownego przesyłania. Kilka kliknięć, a Twoje zdjęcia będą w drodze do nowego domu. Upewnij się tylko, że masz wystarczającą ilość miejsca w Google.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook