Oprogramowanie

Apple utrudnił zmianę subskrypcji Hulu z powodu tweeta

Apple utrudnił aktualizację planu subskrypcji Hulu – powiedzmy, dodanie telewizji na żywo – po tym, jak zdało sobie sprawę, że firma oferuje sposób automatycznego anulowania subskrypcji dokonanych za pośrednictwem App Store.

Według nowych e-maili ujawnionych w ramach pozwu Apple z Epic Games, firma dała Hulu dostęp do swojego interfejsu API subskrypcji, ale nie zdawała sobie sprawy, że Hulu używa go, aby pomóc ludziom przejść na system rozliczeniowy Hulu (i uniknąć zakupów w aplikacji Apple). aż do 2018 roku, kiedy wspomniano o tej funkcji w tweecie, który przyciągnął uwagę wyższego szczebla w Apple. Możesz zobaczyć tweet osadzony poniżej:

Motywacja Hulu do zapewniania automatycznego anulowania powinna być jasna. Po co pozwolić Apple pobierać część każdej subskrypcji i aktualizować ją, skoro możesz zachować jej więcej, kierując subskrybenta do swojej witryny i systemu rozliczeniowego? A dlaczego nie ułatwić tego, automatycznie anulując tę ​​nieznośną starą subskrypcję?

E-mail Matta Fischera do Cindy Lin o pewnym Philu, który zauważył tweet Hulu.

Apple ma z tym problem.

Pierwszy e-mail w wątku od Matta Fischera, wiceprezesa App Store, do Cindy Lin, EPM z iTunes, przedstawia scenę. Phil widział Tweet Davida Barnarda komentując nieoczekiwaną funkcję i pytając, dlaczego Hulu może w ogóle automatycznie anulować subskrypcje. Tym Philem jest prawdopodobnie Phil Schiller, pracownik Apple nadzorujący App Store i ktoś, kto zarówno Fischer, jak i Lin chcieliby szybko uzyskać odpowiedzi i wyniki.

Wyjaśnienie Cindy Lin, w jaki sposób Hulu mogło automatycznie anulować subskrypcje.

W wątku Lin wyjaśnił dalej, że w 2015 roku Hulu miał dostęp do interfejsów API anulowania subskrypcji i zwrotu pieniędzy, które mogły pozwolić mu na włączenie tej funkcji. Firma Apple pierwotnie udostępniła usługę przesyłania strumieniowego, aby mogła obsługiwać natychmiastowe aktualizacje do „[two] konfiguracja rodzinna ”, zanim Apple opracował własną funkcję aktualizacji i obniżania wersji dla zakupów w aplikacji.

Pete Distad, dyrektor zarządzający biznesem wideo Apple, i Carson Oliver, dyrektor App Store Business Management, wiedzieli o pewnym problemie z subskrypcjami Hulu. Co ciekawe, Distad był wiceprezesem ds. Marketingu i komunikacji w Hulu, zanim dołączył do Apple. Jednak ta relacja mogła nie pomóc. Oliver kończy swój e-mail, pisząc: „Myślę, że musimy podjąć natychmiastowe kroki w celu ochrony przed dalszym niewłaściwym wykorzystaniem interfejsu API”.

Hulu nie ma już możliwości automatycznego anulowania subskrypcji i nie oferuje już zakupów w aplikacji. Aktualizacja planu wymaga wizyty w witrynie Hulu lub rozmowy telefonicznej. Wytyczne dla programistów Apple również teraz wyraźnie zabraniają kierowania klientów do subskrybowania w jakikolwiek inny sposób niż poprzez zakupy w aplikacji.

Zasady Apple dla programistów dotyczące oferowania subskrypcji.
: Apple

To trochę zabawne, że Apple najwyraźniej dowiedział się o tym, co robi Hulu za pośrednictwem tweeta, ale oto kolejny przykład tego, jak władza Apple nad App Store zacieśniła się na przestrzeni lat i jak zmieniła się jego relacja z niektórymi największe firmy sprzedające swoje towary w swoim sklepie.

W 2015 roku Apple był skłonny przyjąć mniejszą obniżkę prowizji za subskrypcje Netflix i Hulu, jeśli były dokonywane za pośrednictwem Apple TV. Ale do 2018 roku rozważał podjęcie działań przeciwko firmie, aby chronić kontrolę nad zakupami w aplikacji. Niektórzy pracownicy Apple najwyraźniej rozważali również inne drastyczne środki, aby utrzymać Netflix w ryzach, gdy w tym samym roku wznosił kurz na temat zakupów w aplikacji.

Apple prawdopodobnie chce, aby usługi wideo korzystały z zakupów w aplikacji tak samo źle, jak usługi wideo chcą przestać. Czasami zawarli umowę – taką, jaką otrzymał Amazon. Innym razem wykorzystują dostępne narzędzia na swoją korzyść … przynajmniej do czasu, gdy Apple sprawdzi swój kanał na Twitterze.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook